Facebook oldaldoboz

Olvasottság

A blog indulása óta: 16'157'242 lapletöltés (2020.12.28.)

A legerősebb nap: 188'742 lapletöltés (2010.04.11.)

A lakott sziget

Vélemények

"Igazán elkeserítőnek és érthetetlennek ezt a tudatlanságnak tűnő, vagy annak álcázott, de inkább elszánt képmutatást tartom, amivel magasan képzett értelmiségiek igyekeznek kibújni a felelősség alól." (Mészáros Tamás)

 

"A sértésen túl Török valóban nem ért velem egyet, és mint ilyen persze választ igényelne, ha lennének írásában komolyan vehető szubsztantív érvek." (Halmai Gábor)

 

"Alapvetően érti félre a politikai elemzés tudományát, nagyvonalúan eltekint az eszmék, a politikai gondolatok, a megvalósult tényálladékok jelentőségétől, nem kevesebbtől tehát, mint a politikai cselekvés esszenciájától, így kizárólag formális, technokrata érveléssel legitimálja a kormánypárt ténykedését." (Seres László)

 

"Török Gábor blogpolitológus azon megállapítása, hogy a Fidesz október elején elért a csúcsra, amely után nem sok minden meghódítandó cél marad, a szokásos semmitmondás és elemzői felületesség terméke volt." (Békés Márton)

 

"A hatalom elzárkózása ma már olyannyira nyilvánvaló, hogy a kormány egynémely támogatójának is csípi a szemét, sőt még az Orbán-rezsim „törekvései” iránt feltűnő megértést mutató Török Gábor politológust is felébresztette eddigi magabiztos szunyókálásából." (Zádori Zsolt)

 

"Török, aki az értéksemlegesség jegyében erősen hajlik arra, hogy a politikát döntően hatékonysági szempontból elemezze (ahogy egy kritikusa nem finomkodva megjegyezte: az ő elemzései kb. olyanok, mintha a harmincas évek Németországában azt mondta volna valaki: Hitler ügyesen tematizálja a politikát a zsidókérdés napirendre tűzésével)." (Pető Iván)

 

"A magyar tudásról mint kurrens termékről meg mindent elmond, hogy még Török Gábornak is van diplomája." (Hont András)

 

"Török Gábornak például nagyon jót tett volna, hogyha mélyebben elsüllyed (sic!) mondjuk a magyar alkotmányjogban, és akkor, abban az esetben az elemzései, hogy is mondjam, a felszínességnek kevésbé mutatják a tüneteit." (Hont András)

 

"Ha egy kormánynak az a feladata, hogy megmentse az emberek nyugdíját, akkor nem blogoló politológusok véleményét kell előzetesen kalkulálnia." (Szijjártó Péter)

 

"Török szerint az a politikus viselkedik demokratikusan, aki nem törődik mások véleményével, aki nem akar önkritikusan gondolkodni, és aki képtelen felismerni, hogy zsákutcában van, és végre vissza kellene fordulnia." (Krémer Ferenc)

 

"Egyedül Török Gábor politológus gondolja azt, hogy a Fideszt a jó szándék vezeti, csupán politikai vaksága miatt rohan teljes erejéből a falnak." (Bartus László)

 

"Elolvastam ma Török Gábortól Piroslapig valamennyi blogbejegyzést a készülő új Alkotmányról. Homály, indulat. Mélyéről párolog a bögre. Nagyon." (Deutsch Tamás)

 

"Török Gábor megkerüli a problémát." (Lánczi András)

 

"Lárifári." (Gyurcsány Ferenc)

 

"Török Gábor minimum téved." (Mráz Ágoston Sámuel)

 

"Török wasn't looking at the speech from the outside but from the inside. Almost as if he had been the speech writer of Viktor Orbán." (Eva S. Balogh)

 

"A Török Gábor-féle, lazának tekinthető, minden jöhet típusú hozzáállással szemben én a gyakorlatban is jól levezethető, szigorú megközelítésben látom a szélsőségekkel szembeni harc esetleges sikerét" (Somogyi Zoltán)

 

"Török Gábor csak egy a kollaboránsok közül" (Krémer Ferenc)

 

"Naná, hiszen a törökgáborok döntik majd el, hogy a cáfolat hitelt érdemlő volt-e" (Lánczos Vera)

  

"Az ezerkezű sms cézár kiismeréséhez azonban nem elégséges Török Gábor köpönyegébe bújni, és úgy előadni a nyilvánvalót, mintha annak bármilyen tudományos értéke volna." (Puzsér Róbert

 

"Régóta figyelem Török Gábor politológusi tevékenységét, és egyre erősödik bennem a viszolygás." (Andor Mihály)

 

"Nos, ha a seggnyalás és a helyezkedés olimpiai szám lenne, most indíthatnánk egy potenciális dobogóst: Török Gábor politikai szakértõt, korábban szabadúszó értelmiségit, ma már inkább Jobbik közeli tanácsadót." (G. Fodor Gábor)

 

"Énszerintem nem jó, ha egy politikai elemző nem elemez. Ez ugyanis benne van a munkakörében, elvileg. Ami pedig nincs benne, az a sunyi hatalombarát cinizmus, a távolságtartás félreértése, az apolitikus elkenés, az alapvető problémák tudomásul nem vétele, az állandó megfelelési kényszer. Ehhez a teljesítményhez képest még a Nézőpont is elemző műhely." (Seres László)

 

"Török Gábor (...) arról lett híres, hogy az összevissza beszélést az egyrészt, másrészt” fordulatokkal marketingeli értelmesnek tűnő gondolatmenetté." (Vizvári Soma)

 

"Nagyszerű Békemenet volt, vidám, erőt adó, lelkesítő! És nincs annál nagyobb elismerés, mint amikor Török Gábor egy ekkora siker kapcsán a kampány dinamikájáról hohmecol. Ennyi." (Deutsch Tamás)

 

"Török Gábor évek óta azt a játékot játssza a nyilvánosságban, hogy a "függetlenobjektív" elemző szerepében a Jobbik szekerét tolja, de nyíltan soha nem merte bevallani, hogy a Simicska-párt tanácsadója és Vona személyes spindoctora."  (Vizvári Soma)

 

"Az utóbbi időben megfigyeltem: számos sajtószerv rendszeresen beszámol róla, hogy Török Gábor – akiről én sose hallottam tavalyig, és aki sokak szerint politikai elemző – éppen mit gondol. Török Gábor elképesztően nagy rajongótáborral (nem olvasótáborral, hiszen ő nem ír) rendelkezik, és – mint ilyen – fölhívja magára a társadalombírálat figyelmét, hiszen az egyik leghatásosabb közszereplő." (Tamás Gáspár Miklós)

 

"Érdekes módon Török Gábort sosem izgatták a külföldön zajló események. Úgy is mondhatnánk, hogy politikai farkasvakságban szenved (...). (Lánczi Tamás)

 

"Török Gábor nem független politikai elemző, hanem jobbikos propagandista." (Kubatov Gábor)

 

"A sokat sejtető semmitmondását könnyű kézzel gyurcsányista agitációra váltó egykori politológus oly kellemetlenül nyalizik, mintha feledtetni akarná azt a zavarba ejtő tényt, hogy „független” elemző létére Csányi Sándor szárnysegédjeként az MLSZ elnökségében foglal helyet, s így személyében a magyarok az Orbán-rendszer futballbirodalmának egyik befolyásos főurát tisztelhetik." (Puzsér Róbert)

 

"Ugyanis Független Szakértőink Legjéről köztudott, hogy nem beszélni angol" (Megadja Gábor)

 

Az 5 legnépszerűbb

  1. 508. Miért nyert (ennyire) a Fidesz? 2014. április 07. 09:18A tegnapi választást a Fidesz a világ minden választási rendszerében megnyerte volna. Nagyon komoly többsége lenne a korábbi magyar rendszerben is, és a tisztán arányos rendszereket leszámítva minden...
  2. 2018/9 Miért nyert (ennyire) a Fidesz? 2. 2018. április 09. 02:03A politikai számítás tehát szinte hibátlanul bevált – írtam négy évvel ezelőtt a Miért nyert (ennyire) a Fidesz? című blogbejegyzésben. Most ennél többet kell állítanom: a Fidesz ugyanis nagyobb...
  3. 2018/8 Választási előrejelzés 2018. április 05. 10:02Az előző bejegyzésben megindokoltam, hogy az áprilisi választás előtt miért nem lehet igazán komolyan vehető előrejelzést készíteni. Ebben az írásban nem ismétlem meg ezeket az érveket, és nem...
  4. 514. A tét 2014. december 04. 02:11Orbán Viktor természetesen nem újfasiszta és nem is diktátor. Az elkötelezett antikommunista, konzervatív és korábban a magyar jobboldallal kifejezetten jó viszonyt ápoló republikánus amerikai...
  5. 510. Mindenki lehet kőműves 2014. szeptember 26. 00:40Régóta nem jelentkeztem elemzéssel. S ez sem igazán az lesz. Van azonban valami, ami foglalkoztat. Semmi eget rengető, de nekem azért fontos. Egy ideje már kerestem hozzá a hangot, a formát. Ez...

Korábbi bejegyzések

Címkék

1904 (1) 1912 (1) 1956 (1) 1989 (2) 1990 (2) 1991 (1) 1994 (6) 1994 1998 (1) 1998 (5) 2002 (2) 2004 (1) 2005 (2) 2006 (2) 2007 (1) 2008 (1) 2009 (1) 2010 (3) 2012 (2) 2014 (2) 2014-es parlamenti választás (1) 2014-es választás (1) 29 lépés (1) 4k! (1) 56 nap (1) 800 (1) adatbázis (2) áder jános (9) adócsökkentés (3) adóemelés (1) adópolitika (1) afganisztán (1) ágh attila (5) ajánlószelvény (1) ajánlószelvények (14) akadémia (1) akarat (1) akció (1) aláírás (1) alakuló ülés (3) alapkérdés (1) alaptörvény (1) albertirsa (1) álesemény (1) alkalmazkodás (1) alkotás (4) alkotmány (22) alkotmánybírók (1) alkotmánybíróság (14) alkotmányellenes (1) alkotmánymódosítás (13) alkotmányozás (13) állam (2) államadósság (1) államcsőd (1) államfő (16) államháztartás (1) állami pénz (1) állami számvevőszék (2) állampárt (1) álláspont (1) alsóörsi gyilkosság (1) általános vita (1) alternatíva (3) Ángyán József (1) antidemokratikus (1) antipolitika (1) antiszemitizmus (1) antitézis (1) anti establishment (3) apátia (1) arányosság (4) arend (1) arend lijphart (1) árfolyam (1) árok kornél (1) árvíz (1) aszófő (1) átértelmezés (1) átláthatóság (1) átmenet (1) augusztus 20 (1) Azerbajdzsán (2) b. nagy lászló (1) baja (1) bajnai gordon (15) Bajnai Gordon (2) balogh andrás (3) Balogh József (1) balog zoltán (1) baloldal (17) baloldali (1) baloldali körzetek (3) baló györgy (2) balsai istván (3) bálványos (1) bánó andrás (1) barroso (3) bauer tamás (2) befolyásolás (1) beiktatás (1) belháború (1) belharc (1) belső konfliktus (1) bencsik andrás (1) Benetton-kampány (1) Beppe Grillo (1) beszéd (4) beszédolvasás tilalma (1) bihari mihály (3) bíróság (2) bizalmatlanság (1) bizalom (2) bizonytalanok (2) bizottságok (2) bkv (5) blog (3) blokád (1) bod péter ákos (1) bogdan góralczyk (1) bohács zsolt (1) bőhm andrás (1) bojkott (1) bokros lajos (10) borkai zsolt (1) borókai gábor (1) boross péter (1) borsod (1) botka lászló (6) botrány (7) bozóki andrás (1) brüsszel (2) budapest (7) budapest7 (1) budapesti olajfa (1) bukás (1) bukási spirál (4) buldózer (1) bulgária (1) bulvár (3) ByeAlex (1) célok (1) centrális erőtér (4) centrális pártrendszer (2) centralizáció (1) centrista (2) centrumpárt (1) cieger andrás (1) cigánybűnözés (1) cigányság (2) cinizmus (1) civil mozgalom (3) corvinus (1) család (1) csalódás (3) csapatkivonás (1) csapda (1) csehország (2) cselekvés (1) csépe béla (1) csermely péter (1) cser palkovics andrás (1) csigó péter (1) csodavárás (1) csomag (1) csúcsminisztériumok (2) csurka istván (2) czuczi mihály (1) daher pierre (1) daniel boorstin (1) dan nimmo (1) dávid ibolya (2) debreczeni józsef (3) demagógia (1) demokrácia (5) demokratikus centrum (1) demokratikus koalíció (2) démonizálás (1) demonstráció (1) demszky gábor (2) dessewffy tibor (1) deutsch tamás (1) devizahitelesek (1) de gaulle (1) dhondt (1) diáktüntetések (1) diktátor (2) diktatúra (4) dinamika (2) diplomácia (2) dk (1) döntés (1) duális erőtér (1) duna tv (1) dúró dóra (1) Duverger (1) economist (1) edelény (1) éden hotel (1) egyéni választókerület (2) egyéni választókerületek (24) egykulcsos adó (5) egypárti kormány (1) együtt (1) együttműködés (3) együtt 2014 (2) egy a tábor egy a zászló (2) elek istván (2) elemzés (4) élet és irodalom (1) elfordulás (1) elhatárolódás (1) elitváltás (1) ellenakarat (1) ellenerő (2) ellenfél (1) ellensúly (2) ellenzék (17) elnökjelölt (1) elnökválasztás (6) előrehozott választás (7) előrejelzés (5) előválasztás (6) előzetes regisztráció (3) elrugaszkodás éve (1) első forduló (1) elszámolás (1) elszámoltatás (2) elv (2) elveszett szavazat (1) elvtelenség (1) ep választás 2009 (3) érdek (9) erkölcs (1) erő (1) erőforrások (1) erőpolitika (3) erőszakosság (1) erőtér (1) erózió (1) értékelés (3) értelmezés (2) érv (1) érvek (2) érvrendszer (1) esélyek (5) esettanulmány (1) eszközök (1) eu (3) európai parlament (1) európai parlamenti választás 2014 (1) európai unió (2) évértékelő (2) évértékelő beszéd (4) facebook (2) falunap (1) fék (1) fékek és ellensúlyok (1) felcsút (2) félelem (1) félelnöki rendszer (2) felelős (3) felelősség (2) felelős döntés (1) felező válság (2) felhatalmazás (3) feliratkozás (1) felkérés (1) fellegi tamás (2) felsőoktatás (2) fiatal politikusok (1) Fidesz (2) fidesz (130) fidesz jobbik viszony (13) fidesz kdnp (1) fidesz mdf koalíció (3) fidesz mszp viszony (1) fkgp (2) foci Eb (1) fodor gábor (2) földesi szabó lászló (1) földtörvény (2) főpolgármester (3) főpolgármester jelölt (1) forgatókönyv (1) forgatókönyvek (5) forint (1) forradalom (4) forró ősz (1) forsense (1) frakcióalakítás (1) frakciófegyelem (1) franka tibor (1) frei tamás (1) fricz tamás (2) friderikusz sándor (1) frizbi (1) függetlenség (1) független jelölt (1) fűrész gábor (1) g. fodor gábor (3) gallai sándor (1) gallup (3) garancia (1) gát (1) gátlástalanság (4) gazdaság (5) gazdasági növekedés (1) gazdasági válság (1) gazdaságpolitika (6) GDP (1) gerbeaud liberalizmus (1) gergényi péter (1) gesztus (1) giró-szász andrás (1) giró szász andrás (9) goldenblog (1) göncz árpád (2) gondolatmankó (4) Goodfriend (1) google pártfigyelő (1) görög válság (1) granasztói györgy (1) gulyás gergely (1) gúr nándor (1) guvernamentalista felfogás (1) gy. németh erzsébet (1) gyarmat (1) gyávaság (1) gyenesei istván (1) gyöngyöspata (2) győzelmi stratégia (1) győztes (1) győzteshez húzás (2) gyűjtőpárt (2) gyurcsány ferenc (49) Gyurcsány Ferenc (1) habonyizmus (1) Habony Árpád (1) habony árpád (2) hack péter (1) hagenbach bischoff (1) hagyó miklós (3) hajdú péter (1) halasi endre (1) halmai gábor (2) harc (1) harmadik köztársaság (3) harrach péter (2) hasznos szavazat (1) haszon (1) haszonmaximalizáció (1) hatalmi harc (2) hatalmi kormányzás (2) hatalmi logika (1) hatalom (6) hatalomgyakorlás (1) hatalomkoncentráció (1) határon túli magyarok (1) hatékonyság (1) hatpárti vita (1) háttér (1) háttérvilág (1) havasiné orbán mária (1) hazaszeretet (1) házelnök (1) házmester (1) hegedűs lorántné (1) helyi politika (1) Heti Válasz (1) heti válasz (1) heves (1) híd (1) hideg polgárháború (2) hírblog (1) hír tv (1) hisztéria (1) hit (1) hitel (4) hitelesség (27) hitelszerződés (1) hiteltelenség (1) hit gyülekezete (1) Hódmezővásárhely (2) hoffmann rózsa (2) horn gyula (4) horn orbán vita (1) horthy miklós (1) horváth aladár (1) Horváth András (1) horváth csaba (3) horvátország (1) house of cards (1) hozzáértés (1) húsvét (3) identitás (2) ideológiai kulturális (1) ideologikus (1) időhúzás (1) időközi választás (3) időzítés (1) igazság (1) igazságszolgáltatás (2) ígéret (2) ígéretek (1) illékonyság (1) illiberális demokrácia (2) illúzió (1) imázs (2) imf (12) információ (2) ingatlanadó (1) inkubátor (1) inkumbencia (1) inkumbens hatás (1) instabilitás (1) internet (1) intézet (1) intézmények (2) ipsos (2) irak (1) irány (1) irracionalitás (1) isaura effektus (1) james carville (1) james combs (1) jász nagykun (1) javaslat (1) Jávor Benedek (1) jávor benedek (3) jegybank (1) jelkép (1) jelölés (1) jelöltállítás (3) jobbik (76) Jobbik (1) jobboldal (10) jobboldali (2) jobboldali kétpártrendszer (1) jogállam (1) jogállamiság (1) jóléti állam (1) jóléti rendszerváltás (1) jövő (3) jövőkép (1) juhász ferenc (1) juhász oszkár (1) káli sándor (1) kampány (11) kampánycsend (1) kampánytéma (1) kampánytsratégia (1) kapituláció (1) karácsony gergely (3) Karácsony Gergely (1) karakter (2) karakter (ön)gyilkosság (1) karantén (2) karizma (2) katasztrófa (1) katolikus egyház (1) katona (1) katonai szerepvállalás (1) katona béla (1) katona kálmán (1) kaufer virág (1) kdnp (10) keller lászló (1) kényszerpálya (1) képviseleti demokrácia (1) képviselő (2) képviselői eskü (1) kerekasztal (1) kerekasztal tárgyalások (1) kerék bárczy szabolcs (2) keretezés (1) kéri lászló (1) kétfarkú kutya párt (1) kétfejű ellenzék (1) kétharmad (26) kétharmados törvények (1) kétkamarás parlament (1) kétpártrendszer (2) kettős állampolgárság (3) kettős beszéd (2) kettős mérce (2) kiábrándulás (1) kiadácsökkentés (1) kiadáscsökkentés (1) kihelyezett kormányülés (1) kína (1) kirekesztés (2) kisebb parlament (1) kísérlet (1) kispártiság (1) kiss péter (1) kiss viktor (1) kis pártok (3) kitartás (1) kitiltás (1) kitiltási botrány (1) kitta gergely (1) kiválás (1) klein ödön (1) koalíció (1) koalíciós vita (1) kóczián péter (1) kognitív disszonancia (1) kóka jános (2) Kolláth György (1) kolontár (1) költségvetés (6) költségvetési tanács (1) kommunikáció (15) kommunikációs (1) kommunikációs hiba (1) kommunikációs paradigma (1) kommunista (1) kompetencia (4) konferencia (1) konfliktus (3) kongresszus (1) konrád györgy (1) konstruktív bizalmatlansági indítvány (1) konszolidáció (4) konszolidált gazdaság (1) kónya péter (1) konzervatív liberális (3) koordinált indulás (2) kordonbontás (1) kormány (2) kormányalakítás (8) kormányfő (2) kormányfő csere (1) kormánypárt (1) kormányprogram (4) kormányszóvivő (1) kormányzás (1) kormányzati teljesítmény (2) kormány ellenzék (1) körmend (1) körösényi andrás (2) korrekció (2) korrupció (8) korzenszky richárd (1) kósa lajos (4) kötcsei beszéd (1) kovács árpád (1) kovács lászló (2) kövér lászló (11) következetesség (2) következmény (2) közbiztonság (1) közgép (2) közhangulat (1) közjog (1) közlekedés (2) közösségi média (1) közös jelöltállítás (1) közös lista (3) közpénz (1) közszolgálati televízió (1) köztársasági elnök (3) közvélemény-kutatás (9) közvélemény kutatás (15) közvélemény kutatások (1) közvetlen elérés (1) kremlinológia (1) krizsó szilvia (1) kronen zeitung (1) kubatov gábor (2) kudarc (3) kukorelly endre (1) külpolitika (1) kultúrharc (1) kultusz (1) kumin ferenc (1) kuncze gábor (4) kurzusépítés (1) küszöb (1) kvázi kétpártrendszer (3) l. simon lászló (1) labdarúgás (2) lak (1) lakner zoltán (1) lakoff (1) lamperth mónika (2) lánczi andrás (3) lánczi tamás (1) lánczos vera (1) láthatósági küszöb (3) látogatás (1) latorcai jános (1) latorczai jános (1) lázár jános (23) legalitás (1) legenda (1) legfelsőbb bíróság (1) legitimáció (2) legitimitás (4) leminősítés (1) lemondás (7) lendvai ildikó (5) lengyelország (3) lengyel lászló (2) lengyel minta (1) lengyel választások (1) lettország (2) levél (1) liberális (3) liberalizmus (1) lijphart (1) lista (1) litvánia (1) lmp (69) lmp jobbik csalodas ketpartrendszer uj jobboldal uj baloldal (1) logika (1) lojalitás (1) loppert dániel (1) lottóötös (1) luther (1) machiavelli (1) mádi lászló (2) mádl ferenc (4) magánnyugdíjpénztár (2) magánnyugdíjpénztárak (5) magyar (1) magyar bálint (1) magyar demokratikus charta (1) magyar liberalizmus (1) magyar narancs (1) magyar nemzet (4) magyar olajfa (3) majális (1) makay zsolt (1) makó (1) mandátum (1) mandiner (1) manipuláció (1) március 15 (2) Márki-Zay Péter (1) második forduló (6) második hely (1) matolcsy györgy (10) max weber (1) McCain (1) mdf (49) mdf szdsz (1) mdnp (2) meciar (1) mécs imre (1) medgyessy péter (4) média (7) median (1) medián (9) médiatörvény (2) media hungary (2) megállapodás (4) megbízás (1) meglepetés (2) megoldás (2) megszorítás (7) megújítás (1) megújulás (2) megyei jogú (1) menekültkérdés (1) mensa hungariqa (1) mérsékelt jobboldal (1) Mesterházy Attila (3) mesterházy attila (34) mesterházy ernő (1) mészáros tamás (1) mezőtúr (1) miép (1) miép jobbik (1) migráció (1) miklós árpád (1) milla (1) minisztercsere (1) miniszterelnök (2) miniszterelnök-jelölt (1) miniszterelnök csere (1) miniszterelnök helyettes (1) miniszterelnök jelölt (8) miniszterelnök jelölti vita (6) minőségi sajtó (1) miskolc (1) mkp (1) MNB (1) modell (1) módszer (1) molnár csaba (2) molnár oszkár (1) morál (1) morvai krisztina (2) moszkva (1) mozgalom (1) mráz ágoston sámuel (1) mszdp (1) mszmp (1) MSZP (1) mszp (104) mszp lmp együttműködés (1) mtv (2) munkáspárt (1) nagykoalíció (1) nagypártiság (2) nagy anna (1) nagy kép (1) nagy lászló (1) nagy tamás (1) NATO (1) NAV (1) navracsics tibor (20) negyedik köztársaság (1) németh miklós (1) német lapok (1) nemzetbiztonság (1) nemzeti bank (1) nemzeti egység (1) nemzeti együttműködés rendszere (2) nemzeti érdek (1) nemzeti konzultáció (1) nemzeti szuverenitás (1) nemzetközi (1) nemzetközi környezet (2) nemzetközi kritika (1) nemzetközi státusz (1) neokonzervatív (1) neoliberális (1) népszabadság (2) népszava (2) népszavazás (7) népszerűség (2) népszuverenitás (1) ner (1) nézőpont (5) nógrádi lászló (1) normativitás (1) novák előd (1) nyakó istván (1) nyerges zsolt (3) nyirő józsef (1) nyugat (1) nyugdíj (3) obersovszky péter (1) objektivitás (1) obstrukció (1) ökológiai tévkövetkeztetés (1) ökopárt (1) oktatáspolitika (1) október 23. (1) olajfa (2) oligarcha (1) ómolnár miklós (1) önállóság (1) önkép (1) önkormányzat (1) önkormányzati választás (16) önkormányzati választási rendszer (1) önkormányzati választás 2010 (2) önkritika (1) opera (1) orbán (1) orbán-nastase megállapodás (1) orbán-putyin megállapodás (1) orbánista (1) orbán kormány (4) Orbán Viktor (9) orbán viktor (114) őrkutya (1) Örményország (2) országértékelő (1) országgyűlés (1) országos lista (7) összeesküvés (1) összeférhetetlenség (1) összefogás (1) összefogás párt (2) őszinte (1) oszkó péter (1) őszödi beszéd (8) ötödik köztáraság (1) ovb (1) ózd (2) paczolay péter (1) paks (1) pálffy istván (1) palotaforradalom (4) pályázat (1) pápa (1) papcsák ferenc (1) paraván (1) parlament (14) parlamenti felhatalmazás (1) parlamenti felszólalás (1) parlamenti választás (2) parlamenti választás 2010 (43) parlamenti választás 2014 (6) parlamenti választás 2018 (9) parlamenti választás 2022 (2) pártfinanszírozás (2) pártharcok (1) pártosodás (1) pártosság (1) pártpolitikus (1) pártrendszer (11) pártrendszer koncentrációja (1) pártrendszer változása (1) pártszakadás (2) pénz (1) pénztárca (1) percepció (3) pesti sándor (1) pető iván (1) pintér sándor (4) plágium (5) pluralizálódó pártrendszer (1) pokol béla (2) pokorni zoltán (6) polgári magyarország (1) polgári platform (1) polgármester (2) politika (4) politikai (1) politikai (1) politikai bozótharc (1) politikai elemzés (11) politikai elemző (9) politikai elit (1) politikai erőtér (1) politikai érzék (1) politikai gondolkodás (1) politikai hasznosság (1) politikai haszonszerzés (1) politikai hiba (2) politikai inga (1) politikai innováció (2) politikai kormányzás (2) politikai korrekció (1) politikai közép (2) politikai logika (5) politikai napirend (1) politikai nyilatkozat (3) politikai stratégia (1) politikai szereplő (1) politikai színpad (1) politikai tér (1) politikai tudás (1) politikai vétó (1) politikai vezetés (1) politikai vita (1) politika elemző (1) politika tér (1) politikus (2) politikusi beszéd (2) politikusok (1) politológus (2) politológus védegylet (1) pólus (1) populizmus (1) pörzse sándor (2) poszt politikus (1) pozíciók (1) pozícionálás (1) pozsgay imre (1) po fi (1) pragmatikus (1) predomináns pártrendszer (1) prezidenciális (1) primary colors (1) probléma (1) problémamegoldás (1) prognózis (1) program (1) pszáf (1) pundit (1) punditokrácia (1) racionális (1) racionális választó (1) racionalitás (3) radikalizálódás (1) radikalizmus (1) radiszoci (1) radnóti sándor (1) recesszió (1) reform (4) regionális eltérések (2) regisztráció (2) régi új törésvonal (1) rekrutáció (1) rendőrség (1) rendszerellenes párt (2) rendszerkritikus (1) rendszerváltás (3) rendszerváltás forgatókönyve (1) republic (1) republikon (3) részvétel (2) réthelyi miklós (1) retkes attila (2) rétvári bence (2) rezsicsökkentés (2) rivális (1) riz levente (1) robert denton (1) robert fico (2) rogán antal (8) románia (2) róna dániel (1) röpirat (1) rudi zoltán (1) Safarov (2) sajóbábony (1) sajtó (1) sajtószabadság (2) salamon lászló (2) sávelhúzás (1) schamschula györgy (1) scheiring gábor (1) schiffer andrás (9) Schiffer András (1) schmidt mária (1) schmitt pál (20) schmuck andor (1) selmeci gabriella (1) selmeczi gabriella (1) semjén zsolt (3) seres lászló (1) siker (5) sikerpropaganda (1) simicska lajos (3) Simicska Lajos (2) skorpió (1) slota (1) söjtör (1) sólyom lászló (11) somogyi zoltán (3) sportújságírás (1) stabilitás (1) stabilizáló apátia (1) stadion (2) state capture (1) steiner pál (1) stílus (1) story (1) strabag (1) stratégia (20) stratégiai szavazás (1) strukturáló dimenzió (1) stumpf andrás (1) stumpf istván (6) süveges gergő (2) szabadelvű konzervatív (1) szabolcs (1) szabó albert (1) szájer józsef (2) szakadás (2) szakértő (1) szakkommentátor (1) szakszervezet (1) szalai annamária (1) szanyi tibor (2) szápár (1) szász károly (1) szavazás (2) szavazások (1) szavazatmegosztás (2) szavazatszerzés (1) századvég (11) szdsz (20) szeged (4) szegedi csanád (2) szegénység (1) székely péter (1) székely zoltán (1) szekeres imre (2) szekértábor politika (1) szelekciós pontok (1) szélsőjobboldal (3) szélsőséges (1) személyre szabott kormányzás (1) személyzeti politika (1) szepessy zsolt (1) szerbia (1) szerencs (1) szerep (1) szerepcsere (1) szerepfelfogás (6) szervezet (2) szijjártó péter (6) szíjjártó péter (1) szili katalin (8) szilvásy györgy (1) szimbolikus (1) szimbolikus politika (1) szimbólum (1) szlavofil (1) szlovákia (2) szlovák magyar viszony (1) szlovák választás (1) szlovénia (1) szociális kérdés (1) szociális népszavazás (1) szociálliberális (1) szolidaritás (2) szombathy pál (1) szonda (5) szonda ipsos (1) szövetségi politika (4) sztálingrád (1) sztereotípia (1) sztereotípiák (1) szubjektív vélemény (1) szűrös mátyás (1) szuverenitás (1) tábor (1) taktika (1) taktikai szavazás (2) támogatás (2) támogatottság (3) tanácsadás (1) tanácsadó (1) tandíj (1) tárcatükör (1) tárgyalás (5) tárgyalástechnika (1) tárki (8) tarlós istván (9) társadalmi szerződés (1) társadalmi támogatás (1) tekintély (1) teljesítmény (2) területi lista (6) területi listák (2) tervezés (2) tét (3) tétényi éva (1) tét nélküli választás (2) tévedés (1) tévéostrom (1) tiszavasvári (2) tisztelet társasága (1) titkos (1) többpártrendszer (1) többség (1) többségi demokrácia (4) Tocsik-ügy (1) tocsik márta (1) tojástánc (1) tőkés lászló (1) tőkés rudolf (1) tölgyessy péter (7) toposz (1) töredékszavazat (2) törésvonal (1) torgyán józsef (2) torgyán kisgazda (1) torkos matild (1) törvényjavaslat (1) torzítás (1) trafik (1) trianon (1) tulajdonos (1) túlélési stratégia (1) túlhatalom (1) tüntetés (4) tusnádfürdő (1) tv2 (1) tv3 (1) ügybirtoklás (3) ügyészség (2) ügynökkérdés (1) újfasiszta (1) ujhelyi istván (1) újraválasztás (1) új alkotmány (1) új baloldali párt (1) új párt (2) új pártok (4) uj péter (1) ülésrend (1) ungár klára (2) uniós csúcs (1) ünnepi beszéd (2) ünnepség (1) USA (2) utódlás (1) utólagos normakontroll (1) utópia (1) vágó gábor (1) vagyonadó (1) vákuum (1) választás (2) választási együttműködés (2) választási eredmények (3) választási esélyek (5) választási hibák (1) választási kampány (1) választási műsor (3) választási rendszer (16) választási részvétel (6) választási törvény (1) választás időpontja (1) választó (3) választói reakció (1) választók (1) valence issue (1) valóság (2) valóságértelmezés (2) valóságérzékelés (1) valóságmagyarázat (2) valóságshow (1) válság (7) válságadó (3) válsághelyzet (1) válságkommunkáció (1) váltás (1) váltógazdálkodás (1) váltópárt (3) változás (4) változtatás (1) valutaalap (3) várakozás (1) várakozások (1) varázstalanítás (1) varga mihály (7) városok (1) varsói gyors (2) vastagh pál (1) veiszer alinda (1) véleménykülönbség (1) Veszprém (1) veszprém (1) vétó (3) vezetés (1) vezető (2) videóblog (1) viktor (1) visszalépések (2) visszatérés (1) vitányi iván (1) vízió (1) vizsgálóbizottság (1) voks10 (1) voks2010 (1) volner jános (1) voluntarizmus tere (1) vona gábor (15) vörösiszap (1) vörösiszap katasztrófa (1) warvasovszky tihamér (1) war room (1) wittner mária (1) xiii. kerület (1) zagyva györgy (1) zanzibár trükk (1) zapadnyik (1) záróra (1) zászlóégetés (1) zsákmányelv (1) zsákutca (1) zsinka lászló (1) Címkefelhő
20:01

Most, hogy elindult a vadászat az ajánlószelvényekért, egyre gyakrabban hangzik el a jóslat: könnyen lehet, hogy néhány induló már ezen a ponton befejezi a küzdelmet. Magam is írtam erről legutóbb az MDF kapcsán, a félreértések elkerülése érdekében azonban fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy a választási esélyek szempontjából a formális és a valódi feltételek nem azonosak.

Köztudott, hogy a választási rendszerünk három egymásra épülő szelekciós pontot is kijelöl: az egyéni választókerületekben 750 ajánlószelvény kell az induláshoz, a területi listaállításhoz az adott megyében (és Budapesten) lévő egyéni választókerületek egynegyedében, de legalább kettőben kell elfogadott jelölttel rendelkezni, míg az országos lista indításának feltétele legalább hét területi lista megléte. A parlamentbe jutásra esélyes pártok számára ezek a követelmények gyerekjátéknak tűnnek, de még olyan politikai erők is eljutottak korábban az országos listáig, amelyek a választáson az egy százalékot sem érték el. Az alábbi táblázatból láthatjuk, hogy 1990 és 2006 között közel feleannyi párt jutott a parlamentbe, mint ahánynak sikerült országos listát állítania.

 
 
1990
1994
1998
2002
2006
Legalább 1 egyéni jelöltet indító pártok
28
37
26
22
21
Legalább 1 területi listát állító pártok
19
19
15
13
15
Országos listát állító pártok
12
15
12
8
10
Küszöböt átlépő listák
6
6
5
3
4
 

Önmagában tehát az országos lista megléte nem garancia a sikerre, ahhoz ugyanis az is alapfeltétel, hogy mind a 20 területi listája meglegyen az adott politikai erőnek. Ha ugyanis az ország minden szavazókörében nem szerepel a párt neve a szavazólapon, ott, ahol egyáltalán választhatók, összesítve már nem öt (hanem értelemszerűen több) százalékot kell elérniük. Ismerve azonban a magyar választók idegenkedését a szavazatmegosztástól, megítélésem szerint még ez is kevés. A bejutásra a valódi esélyt az kínálja, ha a 176 választókerület mindegyikében van elfogadott jelöltjük: így ugyanis a választók az ország minden pontján láthatják a párt nevét és egyben jelöltjét is április 11-én a szavazólapokon. Érdemes ebből a szempontból megnézni az alábbi, 2006-os táblázatot is: négy évvel ezelőtt ugyanis csak olyan párt ugrotta át a küszöböt, amelynek szinte minden körzetben volt jelöltje. A MIÉP-Jobbik hiába állított 20 területi listát, talán a mindössze 114 jelöltjük is hozzájárult ahhoz, hogy csak 119 ezer szavazatot kaptak.

2006 
 
Egyéni
Területi
FIDESZ-KDNP
 174 
 20 
MSZP
 166 
 20 
SZDSZ
 166 
 20 
MDF
 154 
 20 
MIÉP-Jobbik
 114 
 20 
MUNKÁSPÁRT
 51 
 11 
MCF
 29 
 8 
KDP
 27 
 9 
MVPP
 18 
 7 
CENTRUM
 30 
 8 
ZÖLDEK PÁRTJA
 13 
 3 
FKNP
 8 
 3 
MUNKÁSPÁRT 2006
 7 
 2 
FÜGGETLEN KISGAZDAPÁRT
 7 
 2 
MSZP-SZDSZ
 10 
 0 
MESZ
 2 
 1 
MDF-SZ-SZ-B MEGYÉÉRT
 6 
 0 
ÉLŐLÁNC
 4 
 0 
MDF-FIDESZ-KDNP
 2 
 0 
SZDP
 2 
 0 
LÉTALAP PÁRT
 1 
 0 
M NY P
 1 
 0 
MDF-M NY P
 1 
 0 
SOMOGYÉRT
 1 
 0 
ZD
 1 
 0 

A bejegyzés trackback címe:

https://torokgaborelemez.blog.hu/api/trackback/id/tr431753103

Trackbackek, pingbackek:

Trackback: Kopogtatnak 2010.02.12. 22:39:01

torokgaborelemez.blog.hu/2010/02/12/60_mi_kell_a_valodi_eselyhezMicsoda dolog, hogy a pártok levadásszák a kopogtatócédulákat, fölös mennyiséget kívánván begyűjteni? Nem merik vállalni a valós, nyílt megmérettetést? Igazi demokraták ezek? Naggyon, de n...

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

mrs. white 2010.02.12. 20:52:33

Hali!
Az mdf szadesznek meddig van rá lehetősége és esélye egyáltalán, hogy közös listán induljon? Mi az utolsó határidő amíg ezt megtehetik, vagy nincs ilyen?

Galván_Tivadar 2010.02.12. 20:53:03

Nem vagyok jártas az ajánlószelvényekkel való csalás terén, de most talán nehezebb lesz dolga lesz a pártoknak a "gyűjtéssel" a perforált cédulák miatt...

török gábor 2010.02.12. 20:55:57

@mrs. white: nem közös listán indulnak, csak mdf-lista lesz, azon szerepelnek majd szdsz-esek, illetve a 176-ból 29-ben szdsz-es jelölt indul.

diotoro10 (törölt) 2010.02.12. 21:00:18

Tisztelt Gábor!
Meddig lesz kint a szavazás?
Szerinted meglepő a mostani szavazat-állás? Nálunk a JOBBIK-os jelöltnek már kedd délre megvolt 1400 cédula...
Mi lesz itt???

török gábor 2010.02.12. 21:04:34

@diotoro10:

meddig legyen? a kommentelők kívánságára került ki, úgyhogy nem tudom. azt sejtettem, hogy a jobbik és az lmp az interneten felülreprezentált, de az meglepett, hogy (itt) ennyire.

mrs. white 2010.02.12. 21:05:29

Akkor gyakorlatilag már biztos, hogy a szdsz nem lesz parlementben, hiszen akkor önállóan nem indul el. Érdekes ilyen formációra még nem emlékszek az elmúlt 20 évben. Kérdés hogy ennyi botránnyal terhelve megéri-e az mdf-nek a házasság mert már az eu választásokkor sem szerepelt jól az szdsz azóta meg lényegesen lejjebb vannak. Lehet hogy nem is összeesküvés elmélet miatt hanem csak szimplán a renitensek nem akartak hozzákötödni Demszkyn és az szdsz-en keresztül a bkv botrányhoz. Mert ez a választásokig ki fog tartani meg utána is.

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 21:07:13

Ma beszéltem egy vidéki MDF es jelölttel, nagyon nem érzik a bázist a hátuk mögött és akkor még finom voltam és kb 200 az átlagos kopogtató szám elmondása szerint (már ha van ilyen, hogy átlagos). Persze még van idő, de nem tűnt bizakodónak.
Érdekes.

Kíváncsi lennék a Gábor véleményére, mert szerintem a Jobbikban még mindig van tartalék, én Lufinak érzem az MDF-SzDSz csapatot, és ami érthetetlen, hatalmas a csönd az Mszp oldalán.

mrs. white 2010.02.12. 21:08:11

@török gábor: Felülreprezentált vagy többször is van lehetőség szavazni? Mondjuk lelkes aktivistaként amunkahelyi gépről is nyomhattam volna egyet, ha fontosnak érezném. Egy Lmp-s Jobbikos fontosnak érzi valszeg.

diotoro10 (törölt) 2010.02.12. 21:10:06

@török gábor: csak azért, mert átfutottam a radikális oldalakat és sehol nem reklámozzák a szavazásodat...
Ha valamelyik kiteszi, akkor már nincs sok értelme. Egy-két napig viszont mindenképp érdemes kinthagyni.

mrs. white 2010.02.12. 21:11:44

Engem nem is a jobbik lmp lepett meg hanem hátulról 4. párt. ennyire apatikusak sosem voltak a szavazóik még öszöd után sem.

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 21:14:51

@mrs. white: Igen, de ez a Jobbik területe ők a legerősebb internet csapat szerintem, de apátia van a szoci oldalon rendesen az tuti..ők döntik el szerintem mi lesz az MDF-el ez tuti.

diotoro10 (törölt) 2010.02.12. 21:19:20

@Zengőtorkú Nyivákoló: Nem vagyok nagy politikus, de nyilvánvalónak tűnik, hogy az MDF haldoklik. R.I.P.
A varázscilinderek meg a kalapok kora lejárt...Onnan már előhúzni váratlan dolgot nem lehet!

6.Lenin 2010.02.12. 21:24:50

Mi kell a valódi esélyhez?

1.nagyon sok pénz(Mdf- nek az SZDSZ pont ezért)

2."jól" megszervezett kampány
3.Jó "arcok"
4.klassz ígéretek(Retek nem feltétlen,sőt)
5.jó egészség,a többi megvehető.

mrs. white 2010.02.12. 21:25:06

Ahogy most kinéz három biztos jelölt van. Ibolya Bokros és Herényi a többieket valszeg addigra kizárja Ibike, de ha jobban belegondolok még Herényit is kizárhatja. Kizárólag Bokros a párt arca marad, meg az antali örökség mint hivatkozási pont.

Nem tudom, nem is érdekel! 2010.02.12. 21:30:17

Kedves Török Gábor lenne egy kérdésem!

Ugye 58 országos listás mandátumot lehet szerezni? Akkor miért van az, hogy az mszp-nek 100 név van az országos listáján? Nem értem a lényegét, akkor most a parlamenti pártok több nevet is rátehetnek? Itt a link:
www.tutihir.hu/belfoeld/4369-az-mszp-szazas-listaja.html

jjulie 2010.02.12. 21:32:03

@mrs. white:

nagyon tettszik ez a bátor fellépés a döglött mdf-el szemben

eközben a jobbik nem érdekel benneteket?

török gábor 2010.02.12. 21:39:34

@Iron Man:

minimum 58, ami azonban a területi listáról felcsúszó (ott ki nem osztható) mandátumok miatt valamivel több szokott lenni. a listára azért írnak lényegesen több nevet a pártok, hogy legyen mozgásterük, ha a ciklus során egy listáról bekerülő képviselő lemond vagy meghal. ebben az esetben ugyanis csak arról a listáról lehet újat beküldeni, amelyiken a távozó mandátumot szerzett.

theofil 2010.02.12. 21:40:04

@Iron Man:

Elolvastam a listát.
Ha eddig a leghalványabb késztetést is éreztem volna rájuk szavazni az most nagyon elmúlt volna.

Gyurcsány a negyedik helyen?

Egek, azt hittem van benne annyi jóizlés, hogy végre elmegy a fenébe.

elfelejtette 2010.02.12. 21:40:07

@mrs. white: Jaja, eselyes a haromparti parlament, bar szerintem az MDF Bokrossal indult el vegleg a lejton. Tul nagy a szakadek bal es jobb kozott, nem lehet buntetlenul atpozicionalni, plane nem ilyen rapid modon. Ha mindezt vegigcsinaltak volna 2007-ben, es felvallanak vegre, hogy ok nem konzervativok, hanem a liberalisokra hajtanak, talan lett volna eselyuk, de hat Ibolya 2006-ban meg valoszinuleg arrol almodozott, hogy Orban elbukik, es ok atveszik a Fidesz helyet a jobboldalon.

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 21:43:24

Az mszpsek a Mikolás elszólásokban bíznak még..szóval közel a vég.

mrs. white 2010.02.12. 21:44:00

@jjulie: Az mdf azt kapta amit érdemelt. minden pártnak megvan a lehetősége, hogy sikres legyen. Ne feledjük az első szabadon választott kormányzó pártról volt szó. Ennyi választóból igy leküzdeni magát diletanizmus még akkor is ha biztos volt köztük beépített ember rendesen. Jobbik meg majd elválik. A miép is mindig megtöltötte a Hösök terét a végén még sem lett semmi belőle. Azért ügyesen csinálják amúgy. Gondold el hány Bkv-nyi fórja van az mszp-nek velük szemben és végén lehet hogy ugyanott lesznek.

mrs. white 2010.02.12. 21:46:45

@elfelejtette: Egyetértek a rapid volt a kulcsszó és hiteltelenség.Indultak volna liberálisként nem itt tartanának. Abból 8-10 %-ot össze lehet ügyeskedni.

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 21:47:25

Mszp országos listát jobban megnézve, a 75. hely már nem tuti:-)

jjulie 2010.02.12. 21:48:09

@török gábor:

mit tippel, hány magyar választásra jogosult tudná felmondani a választási szisztémát töviről hegyire, mondjuk középiskolás fokon otösre?

és vajon más lenne e az eredmény ha 100% ban képesek lennének erre a mutatványra?

Nem tudom, nem is érdekel! 2010.02.12. 21:50:18

@török gábor: Amúgy jópofa ez az egész választási rendszer. Szerintem nincs még egy ország ahol ilyen bonyolult lenne a szavazás mint itt. Bár az ottaniakat nem ismerem. :)

török gábor 2010.02.12. 21:51:47

@jjulie: sajnos egy százalék alatt. tapasztalataim szerint még a politológusoknak is időnként gondot okoz egy-két részlet... s bár a választási rendszerünk jól ki van találva, talán tényleg lennének előnyei egy átláthatóbb, egyszerű rendszernek.

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 21:53:54

Nem ártana egy kis angolszász vérfrissítés az egész modellen.

6.Lenin 2010.02.12. 21:56:42

Ez 1 jó tipp.

Mit kell tudnia 1 választónak,hogy az x-et jó helyre tegye?

Utólagos okoskodás kizárva,előtte.

theofil 2010.02.12. 21:57:38

Hoppá! Eszembe jutott valami.
Úgy tudom ha két párt közös listát állít akkor nem öt hanem hét százalék a bejutási küszöb.
Namármost: ha a listán csak az MDF
neve szerepel - de lényegében mégiscsak közös listáról van szó - akkor ezt választási csalás.
Lényegében.

harcigolya 2010.02.12. 22:00:32

Az én vízióm: 2 nagy párt lesz a parlamentben, fej fej mellett. Egy radikális, és egy mérsékeltebb. Lesz még egy kisebb, de nem a mérleg nyelveként, elszigetelve, keresve az helyét, az identitását, átgondolva sok mindent. Emellett talán egy, eddig ismeretlen, új, (zöld) formáció is bekerülhet, akik mindenképpen fekete ló, de talán lehetnek a mérleg nyelve, és ebben a szerepben a mérsékeltebb pár konstruktív partnereként felépíthetik magukat. Most ezt látom magam körül, ezt érzem realitásnak.

És furcsállom, hogy a mérsékeltebb szavazók miért idegenkednek a mérsékeltebb párttól :)

Nem tudom, nem is érdekel! 2010.02.12. 22:01:33

@török gábor: Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha minden párt annyi helyet kapna, ahány százalékot elér. Azt minden meg lenne oldva, nem bonyolódna bele senki.

Lucilius 2010.02.12. 22:04:12

@theofil:
"Úgy tudom ha két párt közös listát állít akkor nem öt hanem hét százalék a bejutási küszöb."

Biztos h 7%? Én úgy tudom h ilyenkor 10% a küszöb.

jjulie 2010.02.12. 22:05:03

@harcigolya:

mi az hogy mérsékeltebb párt?

jjulie 2010.02.12. 22:06:05

@Iron Man:

én azt hittem hogy ez természetes

jjulie 2010.02.12. 22:08:13

@Iron Man:

azt hittem sokáig hogy így van, kb 2002-ben tünt fel hogy nem

Joejszaka 2010.02.12. 22:09:03

Kopogtatócédulákkal kapcsolatos csalásokat hol lehet amúgy bejelenteni?
Nem tudjátok véletlenül?

Tudok egy konkrét esetet:))

Lucilius 2010.02.12. 22:09:24

@Iron Man:
Ha jól tudom a német rendszer lett copy-pastázva a magyar viszonyokra. De nekem tetszik, a világért nem cserélném le az Angliában lévő egyéni képviselős vagy a Szlovákiában használatos egy listás rendszerre.

jjulie 2010.02.12. 22:12:59

@Lucilius:

a Gábor válasza szerint a szavazók 99 százaléka olyan rendszerben voksol aminek csak kb tudja a szisztémáját

első hallásra vicces, de vajon ok?

theofil 2010.02.12. 22:13:22

@Lucilius:

Nekem hét rémlik.
Az biztos, hogy ötnél több.

Ibolyka, Ibolyka miért sumákolsz?!

Arivistus 2010.02.12. 22:15:02

Egyébként ez a kopogtató cédula dolog szerintem feleslegesen megdrágítja a választási kampányt. A pártok pedig - legálisan vagy illegálisan - a társadalomtól szedik el a pénzt. Nem lehetne ezt cédulák nélkül?

fromdtod 2010.02.12. 22:15:48

Hogyan lehet csalni a kopogtatócédulával, mondjon már valaki ilyet!!!!

6.Lenin 2010.02.12. 22:16:38

@jjulie:

2002-ben is úgy volt,csak akinek több volt,nem érte el a kormányt,nem engedték vezetni.
Akinek kevesebb volt annak a nyakára ült 1 másik,akinek szintén kevés volt a vezetéshez.
Viszont így ketten már elérték a kormányt.Vezethettek.
Igaz,elég szarul.Nem forma 1 volt,valami falusi roncsderbi,ha jól emlékszem.

Nem tudom, nem is érdekel! 2010.02.12. 22:18:30

@Lucilius: Tudom, én is csak egy lehetőségként említettem. Jó ez is, de még jobb lenne, ha egyszerűbb lenne! :)

misztikus alfahím 2010.02.12. 22:19:53

@török gábor:

"azt sejtettem, hogy a jobbik és az lmp az interneten felülreprezentált, de az meglepett, hogy (itt) ennyire. "

A neten nincs olyan, hogy "itt". Egy valaki idetéved és ha látja a szavazást már megy is a riadólánc facebookon, twitteren, kör e-mailen és már jönnek is a fanatikusok.

1000 megszállottat könnyebb mozgósítani, mint 100000 fotelből politizálót, főleg ha nem kerül semmibe csak két kattintásba.
De ez utóbbival nyilván nem mondtam újat.

Itt is van egy online szavazás:
www.kitvalasztanal.hu/

Itt a FIDESZ lassan örülhet ha egyáltalán bejut. Közvélemény kutatásnak értelmetlen, pszichológiainak azonban érdekes. :)

fromdtod 2010.02.12. 22:21:29

Nálunk mindent olyan iszonyatosan bonyolultra csinálunk. Sosem értjük meg, hogy a hibátlan, de érthetetlen rendszer ne mbiztos, hogy jobb, mint a kis hibás de érthető....
Ja meg...Angolszásosabbat szeretnénk? Persze, mert hogy most a mi pártunk van elül, és akkor több százalékot nyernénk, de ha a mi pártunk hátul van, akkor meg szlovákosat szeretnénk. (most legszivesebben propagálnék a szavazás ellen, de nem teszem mert már azt is unom)

Lucilius 2010.02.12. 22:22:28

A pusztán egyéni képviselős rendszer aránytalanul torzít. Az Egyesült Királyságban - ha jól emlékszem - 97-ben országosan nem volt olyan nagy különbség a Munkáspárt és a Konzervatívok között - talán egy 5-6% de mindjárt utána nézek. Mégis, a Munkáspárt történelmi vereséget mért Majorékre.
A szimplán egylistás rendszer viszont - szvsz - csökkenti az egyes régiók és az ott lakók lobbi erejét. Kellenek egyéni képviselők, h ha bármi gondom van akkor besétálhassak panaszkodni, lobbizni a választókörzet képviselőjéhez.

Illetve még egy szubjektív ok: én kívülállóként nagyon élvezem a kampányokat meg a választásokat. Ez a vegyes rendszer pedig lehetővé teszi a pártok számára a legkülönfélébb taktikai húzásokat.

jjulie 2010.02.12. 22:22:45

@török gábor:

ezek után kiváncsi lennék arra a tippjére, hogy a most képviselői mandátummal rendelkező politikusok hány százaléka tudná elmondani hiba nélkül?

ráadásul miután a közvéleménykutatók által publikált előzetes százalékok köszönő viszonyban sincsenek a végső mandátomok arányával, a felületes szemlélő nincs félrevezetődve egyszerűen a szisztéma összetettsége miatt?

misztikus alfahím 2010.02.12. 22:24:30

Érdekes lesz itt a "Ki legyen a miniszterelnök" szavazás. Épp mikor írom a kommentet 162 Orbán V. 19 Vona G.
Fogadok egy vak lóban, hogy hamarosan VG. kap kb 300 szavazatot zsinórban. :)

eztnemígykéne 2010.02.12. 22:25:11

@Zengőtorkú Nyivákoló:
a csak egyéni (angol rendszer) azért nem jó, mert ha egy pártnak kis előnye van mindenhol, akkor végül csak ő kerül be a parlamantbe.

a csak listás (szlovák) meg azért nem, mert nagyon nehezen szerez vele egy párt kormánytöbbséget, sok instabil koalíciót eredményez.

a magyar rendszer ötvözi a kettőt, a nyertes kicsit túlnyeri magát, ezért kormányt tud alakítani, de azért a többiek is bejutnak a parlamantbe elég képviselővel.

jjulie 2010.02.12. 22:27:18

@6.Lenin:

én bevallotan nem ismerem ezt a szisztémát mentségemre szólva nem volt szükségem az ismeretre, mert nem szavaztam

de te olyannak látszol aki szavazott már, de szerintem gőzöd sincs arról hogy milyen módon vették figyelembe az ikszedet, lehet hogy sehogy

Lucilius 2010.02.12. 22:29:23

@jjulie:
Mondjuk ez jogos amit írsz.

Malachi 2010.02.12. 22:30:42

@fromdtod: nagyüzemben fénymásolják, pénzt adnak érte, hogy írd alá nekik, üresen veszik és kitöltik hamis adatokkal. vagy lebuknak, vagy nem.

bioLarzen 2010.02.12. 22:32:01

@török gábor:
Ugye, nem mondod, hogy az eddigi cikkek kommentjeit olvasva meglepet, hogy itt, a kommentelők között ennyire felülreprezentált a Jobbik?

bio

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 22:32:38

@Lucilius: "Kellenek egyéni képviselők, h ha bármi gondom van akkor besétálhassak panaszkodni, lobbizni a választókörzet képviselőjéhez."

Szerinted ez komolyan működik itt, mert ha igen akkor másol éltem eddig :-) Pont az a Mo-i rendszer hibája, hogy fogalmuk sincs ki szavazta oda őket.

fromdtod 2010.02.12. 22:33:44

@jjulie: Ez a "lehet, hogy sehogy" ez azért ilyen konteos dolog. Hisz azért vannak a töredékszavazatok is, hogy az elsőre még nem is számító szavatok is számítsanak.
Szerintem jó a rendszerünk. Az 5 százalékos küszöböt kicsit magasnak tartom. Le mehetne 3-ra talán, hisz úgyis vannak nagy pártok, legalább néhány kicsi megjelenhessen, és a kicsiknek pedig korlátozott jogokat kellene adni a parlamenti munkában.

Lucilius 2010.02.12. 22:34:03

@Lucilius:
Korrigálok, nem 5-6% volt a különbség hanem 12% (43%-31%), de Munkáspárt a képviselőhelyek 63%-át elvitte míg a toryknak jutott 25%.

forrestg 2010.02.12. 22:36:49

Tisztelt Kommentelők! Valószínűleg egetverően hatalmasat tévedtek az MDF esélyeit illetően. Talán Gábor is írta (Tölgyessy biztos mondta), hogy hatalmas sikert (8-10%) is elérhetnek.
Ne erkölcsi szempontokból induljatok ki!
Két fontos szempont:
1. Bokros. Itt, Gábor blogján is tömegével tűnnek fel Bokros-imádok. Mindenhol tömegektől olvasom: "Bokros miatt az MDF-re fogok szavazni"
2. Túl kevés a választási lehetőség. Aki gyűlöli Orbán Viktort, nem kell neki a Jobbik és valamiért nem szoci, annak nem marad más. Az LMP nem alternatíva, más pedig nem indul. Tudjátok hányan panaszkodnak: "nem tudom kire szavazzak"? Na ők fogják beikszelni Bokrost.
3. A volt SZDSZ-szavazók és a kiábrándult MSZP-sek is ide fognak szavazni.

fromdtod 2010.02.12. 22:37:48

@Malachi: egy ilyen papírt én is fénymásolok szivesen bárkinek. Itt nem a papír a lényeg, hanem a rajta levő adat. Magyarország teljes lakossági adatbázisa (erre a 4-5 adatra gondolok), meg amelyik pártnak nincs meg, az lúzer. Tehát csak az általad említett pénzért vevős lehet csalás ( ami sztem bebizonyíthatatlan), meg a hamísitás (amit szintén elég nehéz elkapni). Bár statisztikai módszerekkel biztos kiszűrhető.

6.Lenin 2010.02.12. 22:38:24

@jjulie:

Első lépésként,mindig magadból indulj ki.
Igen,nem vették figyelembe,hová tettem az x-et,sok millióan voltunk így.
Többen tették más helyre,többen voltak,nyertek.

Erről szól a választás,szerencsére.Jogunk van oda tenni az x-et ahová mi gondoljuk.Aztán valaki nyer,de nem biztos,hogy ők x-eltek jól.Viszont ez csak utólag szokott kiderülni.Lehet ismét próbálkozni.

Állítólag erről(is) szól a demokrácia,vagy valami ilyesmi.

Nem tudom, nem is érdekel! 2010.02.12. 22:39:09

@forrestg: Meg még egy csomó bizonytalan, akinek nincs pártja

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 22:39:44

@forrestg: "Túl kevés a választási lehetőség. Aki gyűlöli Orbán Viktort, nem kell neki a Jobbik és valamiért nem szoci.." ez micsoda?ebből lenne olyan sok ugyan már... kizárt

forrestg 2010.02.12. 22:40:12

Amúgy pedig a Jobbik is okozhat komoly meglepetést. 15% és talán fölötte. Sokkal aktívabbak, mint bárki más. Az emberek kiábrándultak, elkeseredettek.

Lucilius 2010.02.12. 22:40:19

@Zengőtorkú Nyivákoló:
Jó, nyilván ez a "havonta tartok egy félórás fogadóórát" így első blikkre tényleg kevésnek tűnik, de azért egy egyéni képviselő elvileg jobban odafigyel a választókra mint akinek egy országos lista élén biztos a helye a parlamentben.

Illetve a körzet erős embere - főleg ha még polgármester is - növeli a párton belüli mozgásterét is, lásd anno Tollert a szociknál vagy Kósa Lajost a fideszben de gondolom Pokorni és Rogán is ezért "menekült" a polgármesterségbe (de szép szó :-P)

jjulie 2010.02.12. 22:41:14

@fromdtod:

sokáig sportoltam és öt évig edzősködtem főállásban

három millió válogatási elvet és szisztémát hallottam

amerikában régóta egy létezik: van egy verseny aki nyer, utazik

aztán szétnyerik magukat minden vb-n meg olimpián

lehet hogy jó a rendszerünk, nem tudom, még csak 52 éves vagyok most ismerkedem vele

forrestg 2010.02.12. 22:42:02

@Zengőtorkú Nyivákoló: Hidd el barátom, sok ilyen van. Gondold meg. a Fidesz tábor max 2,5 millió ember. A szociké max 1 millió (na jó, legyen másfél). Az eddig max (!) 4 millió. Jobbik: mondjuk 5-600 ezer. Ez mindenestől 4,5 millió lehet. És van 8 millió választópolgár! Ha csak 5 millió megy el, akkor is még félmillió keres pártot.

Lucilius 2010.02.12. 22:42:17

@forrestg:
Csakhogy ha így folytatja az MDF, akkor már nem lesz kire szavazni. Ráadásul az MDFnek nincsenek aktivistái akik begyűjtsék az ajánlószelvényeket.

Malachi 2010.02.12. 22:42:54

@fromdtod: a papírok nem csak egyszerű fecnik és minden pógár csak egyet kap, amit valakinek átad. ezért a fénymásolós is csalás, persze utána arra is hamis adatokat írnak. tavaly konkréten így bukott le Tomcat és egy MDF-es induló az 9. ker. időközin, ha jól emlékszem.

jjulie 2010.02.12. 22:43:08

@6.Lenin:

nem könnyű veled kommunikálni

te érted magad?

forrestg 2010.02.12. 22:44:24

Én nem írom le teljesen a szocik esélyeit se. Ők messze a legbeágyazottabbak a magyar társadalomba. 2009 júniusa kivételével még nem kaptak 32% alatt (1998-ban és 2004-ben sem!). Nyugdíjasok, értelmiség, volt párttagok. Szerezhetnek 1 millió fölött. Nem zárom ki 30%-ukat sem. Kampányban mindig jobbak, mint a Fidesz + most aztán tényleg bármit mondhatnak.

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 22:44:33

@Lucilius: Okéoké világos, és a Munkéspárti példa is jogos és rendben is van.. de szerintem az egyéni rendszer felé kellene lépni erőteljesebben, érdekes gondolat a csökkentet parlament esetén mi változna.

SNR 2010.02.12. 22:44:55

Szerintem nem a választó dolga a választási rendszerhez érteni.
A választó leadja a szavazatát a legjobban tetsző jelöltre, listára, aztán a továbbiakat ráhagyja azokra, akik ezt a témát sok irányból körbejárták és egy - ideális esetben - igazságos és hatékony mandátumkiosztó szisztémát terveztek.
Ha fejfájáscsillapítót veszel be, akkor se olvasol el előtte egy neurológiai szakkönyvet.
Azt sem kell tudnod, hogy a villamos hogyan forgatja a kerekeket a felsővezetékről leszedett elektromossággal, és internetezés előtt sem olvasod el az IP protokoll szabványait.
Ugyanígy választás előtt se elvárás az átlagembertől, hogy minden finomsággal tisztában legyen.

Persze azt illene tudni, hogy van a lista meg az egyéni, meg valahogy töredékeket is számolnak, de ennél többre semmi szüksége a szavazónak. Nem is igazán értem, hogy mit befolyásolna. A taktikázni vágyó szavazók meg úgyis érdeklődnek a téma iránt, azok hadd kínozzák magukat a pontos jogszabályokkal.

MCsaba · http://alegy.blog.hu/ 2010.02.12. 22:45:48

Lehet, hogy a kampányfinanszírozás problémájának jót tenne, ha csak egyéni vagy listás lenni a választás.. Mo.-n előbbinek van igazi realitása!

@jjulie: az USA-ban nagyobb 'alapanyagból' lehet meríteni, az is nagy előny.. bármilyen téren!

forrestg 2010.02.12. 22:46:11

@Lucilius: Igen. Jól mondod. Valóban a cédulák Ibolyka legfőbb baja. (Gábor erről is írt). De van megoldás: a szociknak nyilván rengeteg lesz, ő pedig szívesen adnak át az anti-orbánista szövetségesnek. Pénzért is lehet venni (Gy.F. mindig szívesen segít, ha Orbán ellen kell tenni valamit).
Ne higgyétek, hogy Ibolyka gyűjtéssel akar cédulákat szerezni.

forrestg 2010.02.12. 22:47:57

@Zengőtorkú Nyivákoló: az MSZP-nek gondolod a 70-et? Ha igen, akkor egyetértek Veled.

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 22:48:09

@forrestg: ebben lehet igazad, de a fél milla max és csakis max az MDF esetében érdekes.

Nem tudom, nem is érdekel! 2010.02.12. 22:50:36

@forrestg: 70 mszp mandátummal én is kiegyeznék

jjulie 2010.02.12. 22:51:07

@SNR:

akkor az orbán miért érezte szükségét hogy elmennyen a tv-be és elmondja hogy nem célszerú egy választónak azt tennie amit hallott a viktor, mert az ellenkezőjét ériheti el vele mint amit szeretne?

Lucilius 2010.02.12. 22:52:08

@forrestg: Én az MSZP helyében nem passzolnám le a fölösleges ajánlószelvényeket. Azért most más a helyzet mint 2006ban.

forrestg 2010.02.12. 22:53:07

@jjulie: azért mert akár százeren vagy még több is lehet, aki ezen gondolkodik (és meg is fogja tenni). listán jobbik (ezért is lesznek ott marha erősek, akár 15% felett) és egyéniben Fidesz.

forrestg 2010.02.12. 22:54:12

@Lucilius: hidd el, nekik mindig van bőven. Tele az ország keményvonalas régi szocik százezreivel. Nagyobb, összeszokottabb csapat, mint a Fideszé. Cédulagon náluk kizárva, fölösleg bőven.

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.12. 22:55:29

Azt gondolom, hogy az MDF legnagyobb ellenfele az MSZP és nem lesz itt kopogtató jópofizás az tuti.

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.12. 22:56:31

@bioLarzen:

A fiatalabb korosztály erősen internetezik, és a fiatalabb korosztály szívesen lázad. Kivel lázadhat leginkább a pártok közül?

A miniszterelnök-jelölteknél egész más lesz a sorrend.

jjulie 2010.02.12. 22:58:31

@forrestg:

akkor mégiscsak kéne tudnia egy választónak hogy is működik ez a szisztéma amit megkérdőjeleztél jó alaposan

eztnemígykéne 2010.02.12. 22:59:11

@forrestg:
én azt nem értem, hogy a kiábrándult és új pártot kereső emberek tömegeinek miért nem alternatíva az lmp? és miért lenne az az mdf?
azt leszámítva, hogy nem ismerik eléggé. szerintem az ne panaszkodjon, hogy nem tud kire szavazni, aki utána sem néz a pártoknak, nem nézi meg pl. az lmp programját. nem kell rájuk szavazni, de csak úgy kijelenteni, hogy nem alternatíva, szerintem felelőtlenség.

is 2010.02.12. 22:59:29

@forrestg: én sem értem, hogy a tisztelt kommentelők miért nem adatokból, miért a saját fantáziájukból indulnak ki:

1. 2009-ben volt egy EU választás, és az MDF már ott is Bokrost indította. megkapták az 5%-ot, de sokkal alacsonyabb részvételnél. ugyanitt az SZDSZ kapott 2,26%-ot.
2. ebből következik, hogy ha ugyanígy indultak volna el 2010-ben, akkor NEM kapják meg az 5%-ot, mert jóval nagyobb a részvételi arány. mert ki az, aki 2009-ben nem Bokrosra szavaz, de 2010-ben meg igen?
3. csak az, akinek közben elveszett a pártja, az pedig az SZDSZ. aki 2009-ben Bokrosra szavazott, és MDF-esként ezt elfogadta, annak 7 éves gyerekek matematikai ismeretei alapján kellene elfogadnia, hogy most csak az SZDSZ-szel ugorható meg az 5%. a 176 jelöltből 29 SZDSZ-es, az semmi. a FIDESZnél meg 29 a KDNP-s, az se jobb. értelmes felnőtt ember, ha már 2009-ben beállt Bokros alá, nem teszi magát nevetségessé azzal, hogy most úgy csinál, mintha más lenne a helyzet.

én azt gondolom, hogy aki nem MSZP-FIDESZ-Jobbik (másképp öreg-szocialista-anarchista), az generációsan, meg tudásalapon fog szétválni Bokrosra-LMP-re. egy Bojár Gábor, meg egy Heller Ágnes, mindkettő korosabb nagy koponya, nem véletlenül Bokros-pártiak, vidám fiatal lendületes gyerekek, meg a gazdasághoz, társadalomhoz olyab mélyen nem értők meg LMP-sek. az LMP az MDF ifjúsági tagozata lehetne, de ez nyilván még nem egy népszerű álláspont mostanában. majd pár év múlva.

is 2010.02.12. 23:01:27

@is: kihagytam az MDF végét: az összeállással simán meglehet az 5%, jóval inkább igen, mint nem. a FIDESZ is sorjában zárja ki az embereket, oszlatja az alapszervezeteket, csak nem mindenkinek éri el az ingerküszöbét. pedig a Varga-Mádi-Sió-Orbán Anita-Kosztolányi névsor pár hét alatt elég impozáns ám.

jjulie 2010.02.12. 23:02:04

@eztnemígykéne:

légyszives írj nekem 10 bővített összetett mondatot a kdmp-ről

SNR 2010.02.12. 23:02:41

@jjulie: Sok vacilláló úgy gondolja, hogy egyszerűbb a biztonság kedvéért ide is - oda is szavazni. Ennek a választási rendszerhez sok köze nincs, mindenki aki már szavazott, az tudja, hogy 2 lapot adnak, ehhez nem kell jogszabályokat átnyálazni. Innen pedig már nem kell nagy ész az "egyikre itt, másikra ott" ötlethez.

is 2010.02.12. 23:07:02

@poszt: tudom, hogy nem kívánságműsor, de olyan posztot szívesen látnék, amelyik lehozza, hogy a közvéleménykutatási adatok, meg a leadott listás voksok hogyan aránylottak egymáshoz. volt már 5 választás, ez a 6., most már biztos lehet statisztikát hozni, hogy:

1. a nagy pártokat felülbecsülik-e, a kicsiket alul, vagy fordítva?
2. valamelyik pártot mindig felülbecsülik, vagy valamelyiket mindig alul?
3. a válaszmegtagadók inkább ellenzékiek vagy inkább kormánypártiak, vagy inkább jobbosok, vagy inkább balosok?

szóval valami elemzést, adatokon lehetne kapni?

eztnemígykéne 2010.02.12. 23:07:30

@jjulie:
nem ismerek kdmp nevű pártot, a google se.

a kdnp pedig a fidesszel indul, tehát nem kell nagyon ismerni ahhoz, hogy el tudd döntneni rá szavazol-e.

egyébként sem való egy kommentbe 10 bővített összetett mondat, senki sem olvasná el.

6.Lenin 2010.02.12. 23:07:56

@jjulie:

Tökéletesen.
Illúzió minden,de nélküle szar lenne az élet,de azt nem kergetem,hogy mindent értek,azt átengedem neked.
Az már túl nagy teher lenne a gyenge vállaimra.

Arivistus 2010.02.12. 23:08:11

@is:
Választók egy része Bokros beemelését 2009-ben még túl gyorsnak találta, és ebből hitelességi problémák támadtak. De azóta eltelt egy év, most már nem "túl gyors" az MDF balra fordulása.
Szerintem e miatt szerezhetnek több szavazatot, mint az EP választáson.

jjulie 2010.02.12. 23:09:13

@SNR:

huzni valahova egy ikszet valóban nem nagy teljesítmény még írni olvasni sem kell tudni hozzá

ha valóban ennyi lenne akkor az orbán mi a szarért magyarázta a tv-ben a hátását ennek a dolognak

megválaszolom: nem biztos hogy a kíván célt éri el valaki amikor azt hiszi hogy el fogja azt érni ha nem érti a szisztémát is amellet hogy képes rakni valahova egy ikszet

forrestg 2010.02.12. 23:15:46

@jjulie: kedves julie: milyen rendszert kérdőjeleztem én meg alaposan?

jjulie 2010.02.12. 23:18:12

@forrestg:

nem a rendszert, hanem a rendszer ismerétének szükségességét egy választó részéről

forrestg 2010.02.12. 23:18:21

@is: az MDF-Fidesz összehasonlítás nagyon sántít. Az általad említett nevek közül senkit sem zártak ki a Fideszből, csak kicsit hátrébb húzták őket. És a Fideszben nincs belső harc, hogy most akkor ki is legyen a szövetséges. A KDNP stabil pont, más meg nem kell.

forrestg 2010.02.12. 23:18:59

@jjulie: szerintem összetévesztesz valakivel. én örülnék, ha az emberek ismernék a rendszert.

forrestg 2010.02.12. 23:20:01

viszlát, mennem kell. szép álmokat mindenkinek!

gitáros 2010.02.12. 23:39:01

@forrestg:
Ja, a KDNP a stabil pont. Most éppen. Pár éve az MDF volt a stabil pont, azelőtt a kisgazdák, még azelőtt a SZDSZ volt a szövetséges...

Mikor merre látja Vitya a helyes irányt. :)

SNR 2010.02.12. 23:41:22

@forrestg: Jó dolog sok mindent ismerni, de szerintem ez pont nem tartozik a legfontosabbak közé. Persze mondom az szerintem is tudandó, hogy lista+egyéni+töredék+kétforduló.
Az ember hajlamos a saját érdeklődési körét a leglényegesebb dolognak tartani, és úgy érezni, hogy anélkül aztán csak szürke ködben támolyog a világban az ember. Ezt csak arra mondom, hogy van bőven egyéb elfoglaltsága, elintéznivalója annak a szerencsétlen állampolgárnak azon túl, hogy a "mi is van ha itt ennyi jelöltet állítanak, de csak amannyi százalékot érnek el" típusú kérdéseken agyaljon lefekvés előtt.

jjulie 2010.02.12. 23:44:27

@gitáros:

igen, ennek az embernek kétharmados többségű frakciót szavaznak meg nem sokára, és boldogok lesznek

jjulie 2010.02.12. 23:48:23

@SNR:

szerintem én kötözködtem veled, mindösze kiváncsiskodom itt hogy is megy ez ki mit tud arról amit csinál választópolgárként szavazás címén

vizipipa 2010.02.12. 23:50:23

@Iron Man:
Az MSZP országos listán 179 név van:
mszp.hu/public/downloads/pdf/valasztmanyaltaljavasoltlista.pdf

@Joejszaka:
2 helyre fordulhatsz
- a helyi választási bizottsághoz - csak bizonyítékkal, bejelentés formájában
- a helyi rendőrséghez - ne hagyd, hogy lebeszéljenek
No meg persze a helyi/országos médiához és emilben elküldheted az ellenérdekelt pártokhoz.

jorgecosta 2010.02.13. 00:49:05

mi az a kdnp? ne mondja már nekem senki, hogy nem úgy lett kitalálva... áldemokrácia, álszínezet...
hány százalékra tennétek semjént viktorék nélkül? 0,02? vagy sokan mondtam?

KaszaP · http://kaszapf.blog.hu 2010.02.13. 04:37:17

@jorgecosta: És azt tudjuk-e, hogy hány fős KDNP frakcióval számolhatunk? Én három egyéni jelöltet (Semjén, Harrach + legújabban Simicskó) láttam, ebből az eredeti kettő tuti befutó körzetben.

A megyei listákon, gondolom az egyéniben győztes Fideszesek kiesnek, kérdés az, hogy a megyénként az 50% körüli eredménnyel megszerezhető 1-3 helyen kereszténydemokrata vagy Fidesz jelölt lesz. Az országos listáról a Fidesz-KDNP alig-alig jut mandátumhoz, mert kevés lesz a töredékszavazata, onnan valószínűleg a fideszes pártvezetés megy be.

Lesz egyáltalán KDNP frakció? Mondjuk a párt valós bázisának valóban 3-4 országgyűlési képviselő felel meg a 386-ból. Frakció nélkül viszont négy év alatt valószínűleg újra eltűnnek a süllyesztőben és 2014-ben úgy járnak, mint 2002-ben.

transziboy 2010.02.13. 06:12:03

szerintem sokan elsiklotok ama tény felett hogy a politikával aktívabban foglalkozó és erről vitázó emberek (akik pl ide találtak azok már ebbe a kategba sorolhatók) nem az egész hányadát adják az ikszelésig eljutó szavazóknak. és ez a -megmerem kockáztatni népes- tábor sose fog politikáról a baráti társaságán kívül beszélgetni és akkor is csak keveset. elég vékony a mezsgye a nem szavazók és köztük. a jobbiknak pont az ő érdeklődésüket sikerült felkeltenie ezért fognak meglepő eredményt elérni. átlépték az ingerküszöböt felkapták a fejüket az ilyen ember is. ebben nagy szerepet játszott a lejáratómédia is ami fordítva sült el.
végköveteztetés: amíg a politikafanok akiknek valószínűleg már kész véleménye van ilyen és ehhez hasonló fórumokon vitázgatnak egymással vagy erősítik meg azonos véleményüket- sok eredményt elérve ezzel- mindeközben a fentebb említett szavazóközösség- akik véleményét tényleg lehet(ne) formálni- nem fog ilyen helyre jönni nem fog olvasgatni túl sokat ezzel kapcsolatban nem fogja reklámozni sehol hogy ő megy szavazni és vitatkozni se fog róla illetve nem is lehet vele mert teljesen láthatatlanok és nehezen megszólíthatók. a pöcspártok pont őket tudják nehezen elérni de most az egyiknek mégis sikerült.

na megyek női rucikba bújni és pózerkodni a tükör elé! puszcsi (főleg neked Gabcsy te kis jóképű)

Viktus 2010.02.13. 06:53:50

Eleve érdekes , hogy ez az mdf/szdsz esélytelen kettős milyen média felületet kap miközben a második-harmadik legnagyobb erőről a Jobbikról alig hallani a hírekben, de még az mdf/szdsz kettősnél esélyesebb LMP sem kap szinte semmi megjelenési lehetőséget.

Viktus 2010.02.13. 06:57:15

@jorgecosta:

A KDNP annak a projectnek a része ami a Fidesz népnemzeti oldalra való betagozódását szentesítette miután az MDF project elbukott.

@KaszaP:

A KDNP most is csak virtuálisan létezik.

Dr. simonmondja. · http://off.blog.hirszerzo.hu/ 2010.02.13. 07:24:58

@Viktus:
Talán nézd meg közelebbről a KDNP listát.
Orbán Anita például, aki most lépett vissza, egy nemsemmi vállalkozónak a kis neje. Orbán Krisztián elég fajsúlyos juppi. És az újbudai körzetre mentek rá a fiatalok. Nem Berettyóújfalura, ahol született a lelkem.
Az újbudai választókerület pedig azért jó, mert ott van sok pénz és lehetőség egy baráti befektetőnek.

KaszaP · http://kaszapf.blog.hu 2010.02.13. 07:58:14

@simonmondja.: Hol érhető el a KDNP lista? A Fidesz-KDNP jelölteknél szinte nyomozni kell, hogy ki tartozik az utóbbihoz. Ha jól tudom, Lázár János például már régebben átigazolt. Az Országgyűlés honlapja szerint a KDNP frakció 22 fős, a KDNP honlapján 10 fénykép található, mint akiknek külön honlapja van. A párt alelnöke, Surján László nincs köztük, pedig neki is van internetes oldala, igaz azon nyoma sincs a KDNP logójának.
@Viktus: A KDNP nem a népnemzeti oldalhoz kell, hanem az egyházhoz. Íme egy élő példa: szegedma.hu/hir/szeged/2010/02/navracsics-nehez-idoszak-var-az-orszagra/

theofil 2010.02.13. 07:59:02

Ma reggel megint elolvastam Orbán 1991-ben elhangzott beszédét Surányi menesztése kapcsán.

És csak ülök és sóhajtozok.

Mindenkinek figyelmébe ajánlom a beszédet, minden Orbán rajongónak.
Így kell beszélnie egy igazi politikusnak aki tárgyilagosan és lényegi módon tárgyal egy problémát.
Mert mit csinál az egykori Orbán?
Belehelyezi magát Antall szerepébe és onnan vizsgálja meg a lehetőségeket, mit tehet egy miniszterelnök ilyen esetben és mit nem.
Ebből a nézőpontból azt állapítja meg, hogy Antall lépése jogilag támadhatatlan, de etikailag is és az ésszerűség szempontjából is és - ez akkor még fontos szempont! - a jóízlés szempontjából is támadható.

Mert nagyon rosszul veszi ki magát az ha egy miniszterelnök levált egy kitűnő jegybankelnököt csak azért mert megsértődött.

Ezek a szavak egy lényegi gondolkodású és lényegi beszédű politikus szavai.
Ezt az Orbán Viktort szerettem, erre az Orbán Viktorra bíztam volna rá szívem szerint az országot.

Isten bizony el vagyok érzékenyülve...nem tudtam, hogy ez még így tud fájni.

jjulie 2010.02.13. 08:16:46

@theofil:

és fájhat is, igazi liberális beszéd volt

azonban a liberálisok csak mozgásba képesek hozni a dolgokat, sőt igazából ők hozzák mozgásba a dolgokat aztán elvesznek, elvesznek egyszerűen azért mert el kell veszniük

azért mert az eszüket nem nagyon használó tömegpártokat nem képések sem létrehozni sem irányítani, és azok először a liberálisokat támadják meg és sokszor jogosan is ráadásul

a liberálisból lett tömegpárti népvezérnek több archetipusa van, egy ilyen az általam már korábban emlitett bécsi polgármester karl lueger

banurr 2010.02.13. 08:42:57

@is: "az LMP az MDF ifjúsági tagozata lehetne,"....
Mindenütt az a comment megy, hogy LMP=SZDSZ.
Akkor most??
:))
Egyébként tudomásom szerint egyik sem akar lenni, sőt, ha jól emlékszem az eddigi parlamenti pártokból senkit sem óhajtottak átvenni a tavalyi EP-választás utáni nyilatkozatuk alapján. Hogy ebből mi lett nem tudom.
Annyiban rokonszenvesek, hogy nem igazán kötődik hozzájuk olyan ember aki miatt igazán lehetne támadni (bár van akinek "Szakasits unokája" már egy - pont).

Captain Tott (törölt) 2010.02.13. 08:43:18

Szerintem a Fidesz keserves győzelmet fog aratni, csalódás lesz számukra az eredmény. A választásokig hétről hétre kopni fog a támogatottságuk, március végére 51-52 százalék marad belőle, ami egy 42-45 % körüli listás eredményt sejtet.
Az egyetlen mázlijuk az lesz, hogy nem egy másik nagy párt fog velük szemben állni, hanem egy 25-26 %-ra felkúszó MSZP, egy 17-18 %-os Jobbik, és a két kisebből is az egyik be fog jutni, ha az MDF-ben így maradnak a dolgok, akkor talán az LMP. Vagy akár mindkettő.
A Fidesz balszerencséje épp az MSZP gyengélkedése. Egyre többen kész ténynek veszik, hogy biztosan megszabadulunk tőlük, márpedig a Fidesz eltökéltnek képzelt szavazói valójában MSZP-ellenesek. Minél kisebb annak a veszélye, hogy "ezek" visszajönnek, annál jobban kezdenek majd elcsorogni a szavazóik: részben otthon maradnak, részben próba-szerencse alapon más pártokra szavaznak.
A Fidesz altató kampánya visszafelé fog elsülni: pozitív kampány nélkül nem fogják tudni mozgósítani azokat, akik tegnap vagy ma úgy gondolták, hogy rájuk szavaznának. Közben a surranó pályákon mások előretörnek, végül pedig egy-két ma durcás MSZP szavazó is kidugja az orrát a vackából, és mégiscsak rájuk szavaz.
Ettől még a Fidesznek kényelmes többsége lehet majd, de tartok tőle, meglehetősen csalódottak lesznek az eredmények láttán.

Captain Tott (törölt) 2010.02.13. 08:49:30

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm:
Bizony, bizony! Ne feledjük, hogy Orbán liberális úriemberkedése 93 körül 40 %-os népszerűségi mutatót hozott, 94-ben meg 7 százalékos választási eredményt!
Akkor rájöttek, hogy nem az újságíróknak meg a belvárosi-budai széplelkeknek kell tetszeniük...

theofil 2010.02.13. 08:49:55

@jjulie:

Nem hiszem, hogy 'liberális' vagy 'konzervatív', vagy 'baloldali' lenne ez a beszéd.

Ez tárgyilagos, normális, az esemény lényegét megragadó és azt elemző beszéd.

Mindenféle 'izmus' nélkül.

Orbán hallgat bizonyos tényezőkről és ezt is jól teszi.
Csurka ezekben az időkben önfeledten anyázta Surányit nevezett idegenszívűsége miatt...
Orbán - jó érzékkel és jó ízléssel - nem utal erre, nem akarván erre az ingoványos talajra átvinni az ügyet.

De azért mindenki tudta a dolog hátterét és nyilvánvalóvá vált az egykori Fidesz és az egykori Orbán Viktor ki nem mondott, de mindenki számára nyilvánvalóvá tett szolidaritása az oktalanul menesztett jegybankelnökkel.

theofil 2010.02.13. 08:52:49

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm:

Orbán - a normális, a tárgyilagos, a szerethető Orbán pártja 50%-os -
ötven százalékos - népszerűségi indexen állt amikor beütött a krach....
Viktorunk eladta a Fidesz becsületét egy tál lencséért....székház ügy.

Ekkor 30%-ot esett a népszerűségük.

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.13. 08:55:04

@is:

"az LMP az MDF ifjúsági tagozata lehetne,"

Jézus ereje segíts! Térítsd meg ezt az embert a gondolkodni tudó emberek szépséges birodalmába.

HÉÉÉÉÉ, alig pár hete van annak, h Bokrosnak nekiment az LMP baloldali bírálattal, megbukott neolibsit emlegetve. Az LMP-nek köze sincs ahhoz a közgazdasági irányvonalhoz, amit bajuszos rozmár papol.

Jaaaa, és még egy: az LMP nagyjából hiteles párt, az MDF-ről meg kb. annyi mondható, h most adott Lengyel Zoltánnak egy funkciót, miközben több pártszervezetet oszlatott fel fél év alatt, mint Magyarország összes pártja 20 év alatt.

theofil 2010.02.13. 09:00:03

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm:

A székházügyet követően Orbán stílusa megváltozott.
Arra hivatkozott, hogy az eladás törvényes volt....
Először is szabálytalanul mérték ki a Fideszesek részét - többet kaptak mint ami járt volna.

Egyrészt.
Másrészt.
Az új Orbán már elfelejtette, hogy ami jogilag átmegy a rostán az több szempontból még gusztustalan lehet.
A frissen kapott székházat azonmód eladni - és a kapott pénz jelentős hányadáta a papa bányájába befektetni - hát lehet, hogy ez törvény szerint nem bűntett, de gyomorforgató az fix.

Réadásul: a székházbotrány 1993. tavaszán esett meg - 1992. őszén az MDF és a Fidesz közös javaslatára törvény született miszerint az eladott székházak után nem kell adózni....

Captain Tott (törölt) 2010.02.13. 09:04:03

@theofil:
Az a székház-ügy valójában nem volt semmilyen ügy. Eladták az ingatlanjukat, amit 90-ben kiosztottak nekik.
Annak a médiabeli tálalása volt mestermunka, mert akkor már a liberális széplelkek elhatározták, hogy visszadobják őket a szemétdombra, ahonnan felszedték őket.
A Fidesz a ballib és a demokratikus jobbközép között szeretett volna maradni, mert a Fidesz az antalli MDF-fel szemben is sokkal méltányosabb volt, mint az SZDSZ és az MSZP. Ezt nem nézték el nekik, balfelé zártak előttük: nem is volt semmilyen más útjuk a demokratikus erőtérben, csak jobbra.

globglob 2010.02.13. 09:04:17

Számomra egyáltalán nem meglepő a blog "Melyik pártra voksol?" kérdésére adott válaszok megoszlása.

Annak, hogy valaki egyáltalán eljusson odáig, hogy kattinthasson az általa választott gombra, szükséges, de nem elégséges feltétele, hogy a következő egyszerű mondatot maradéktalanul értelmezni tudja:

"Török Gábor blogot ír az interneten."

Tehát tudja, hogy...
... ki az a "Török Gábor",
... mi az a "blog",
... mi az hogy "írni",
... mi az "az internet".

A két nagy párt szavazóinak egy jelentős része erre nem képes. A különbség csak annyi, hogy a fideszes szavazók olyan sokan vannak, hogy jut belőlük mindenhova épp elég így is.

Egy másik tényező a pártgeneráció kérdése. Én ebből a szempontból a Jobbikot és az LMP-t az új generációs pártok közé sorolom. Míg a régiek sokáig megelégedtek azzal, hogy összedobtak a pártnak egy csillivilli honlapot (bár kivételek itt is vannak, lásd MDF: még mindig nem, SZDSZ: már nem) addig az újak gyakorlatilag az interneten élnek és mindenhol ott vannak, így azokat az embereket, akik szinten sok időt töltenek az interneten és nyitottak a politikai mondanivalóra, sokkal hamarabb elérik. A régiek is rájöttek már, hogy az internetes jelenlétet erősíteni kell, de egyelőre messze lemaradva kullognak az újak mögött.

theofil 2010.02.13. 09:14:42

@Captain Tott:

A "semmilyen" ügy kapcsán 30%-ot zuhant a Fidesz népszerűsége.

Nemcsak az eladásról (a szabálytalan kimérésről) és annak előzetes adómentesítéséről volt szó -hanem arról is, hogy hová került a pénz jelentős hányada....
Igen kartársak, a papa bányájába.

Orbán a tisztességes....Orbán a tisztakezű....
Fájdalmas csalódás volt ez mindenki számára aki azt hitte, hogy a fideszes fiúk lényegében különböznek a harácsoló, gusztustalan, gyomorforgató koalíciós bandától amely könyékig vájkált a húsosfazékban.
Pl. Zsíros Géza kisgazda képviselő (amúgy vagyonos egyed)
tízmillió forint vissza nem térítendő kölcsönt kapott az ÁVÜ-től...
....állampolgári jogon....!!!!

Diocles 2010.02.13. 09:27:01

@theofil:

Úristen, te még mindig az orbánszőlőbányáknál tartasz? Vagy ezért már piros bögre jár?

1. Nos, a székházból - az Orbánnal szemben rendkívül ellenséges Debreczeni szerint - 4, azaz négy millió forint ment a bányába befektetésként, rongyos négy kemény milliócska, amiért manapság már egy falusi önkormányzati képviselő sem hajol le...
Na ebből csináltak egy jó hecckampány, 4 millió forint miatt, miközben valakik széthordták az országot...

2. Székházügy. LOL
Vedd már észre, hogy azóta már MINDEN párt eladta a székházát. Volt belőle balhé? Amikor az SZDSZ eladta a Mérleg utcai székházát, olvastál akár egyetlen rosszalló cikket a Népszava-Népszabadságban?
Nemhogy hónapokig tartó sajtókampány nem volt, hanem tán meg sem említették. De arra jó volt a sajtókampány, hogy a sok bögreharcos még ma is ezt mantrázza, holott az összes párt dobra verte az ingatlanjait (az MSZP is! két éve adták el a Köztársaság teret egymilliárdért. Volt akár egy darab rosszalló cikk?).

kitvalasztanal.hu - Választási tippért notebook! · http://www.kitvalasztanal.hu 2010.02.13. 09:28:49

@misztikus alfahím: Kösz a reklámot :)
A jobb oldali szavazásból kb. 1 dolgot lehet leszűrni: milyen beállítottságú emberek látogatják az oldalt.
Bal oldali már érdekesebb (számomra mindenképp). Vajon tömeges tippelésből kijöhet -e egy valós eredmény?:)
De az oldal célja nem statisztikák felállítása, simán letudod tárolni a tippjeid, és később visszanézni. Látszik 1-1 lebukás vagy kampány megmozdulás mennyit módosít egy párt megítélésén :)

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.13. 09:36:06

@Captain Tott: @theofil:

Orbánt a 94-es választásra nem a székházügy vitte le, hanem az, h az addig pátyolgató megmondóemberek a sajtóban rájuk szálltak, mert nem tetszett nekik, h Orbánék nem akarnak befeküdni az szdsz-nek, mint valamiféle ifjúsági tagozat, és önálló arculatra törekednek.

Antall József halála valszeg fordulópont volt Orbán életében is. Tisztelte, és adott arra, amit neki mondott. Halála viszont az MDF sorsát is megpecsételte, mert karizmatikus figura nélkül maradtak. Orbán lassacskán rácuppant a piaci résre, ám ennek a cuppanásnak a hangja erősen sértette a balliberális sajtómogulok fülét.

theofil 2010.02.13. 09:39:55

Még valamit a székház-ügy kapcsán.
Ez közös stikli volt az MDF-fel -amelynek szerepét nem őrzi a kollektív emlékezet.

Az MDF-et ekkor már senki sem tarotta tisztességesnek....az ő szerepük nem okozott senkinek semmiféle csalódást.
Azt adták ami a lényegük volt.

Captain Tott (törölt) 2010.02.13. 09:52:48

@theofil: Még egyszer mondom: nem az ügytől, hanem annak a tálalásától zuhant a népszerűségük.
Akkor a sajtó még politikacsináló nagyhatalom volt. Az emberek a kádári kor után még nem tudták helyiértékén kezelni a médiát.
De végül is mindegy: az eredeti téma végkövetkeztetése akkor is ugyanaz. A Fidesz jobbra fordulása politikai szükségszerűség volt. A Fidesz nyitott akart maradni mindkét oldal felé, de ezt nem tolerálták a baloldalon. A Demokratikus Charta hozta magával a két tömbös politikai logikát.

jjulie 2010.02.13. 09:54:31

@theofil:

a vitya nem csak lógatta a lábát az egyetemen, megtanulta, hogy a törvényeknek van szövege és van szelleme, és gyakran különböző dolgok vezethető le belőlük, tehát arra kell hivatkozni ami neki éppen a kedvező, ha a szöveg, akkor arra, ha a szelleme akkor meg arra

a tömeg úgyis csak azt hallja meg hogy igaza van, a néhány százalék aki meg átlát rajta, elveszett oszt kész

jjulie 2010.02.13. 09:56:43

@Diocles:

ok mind eladta, de a dicsőség azé aki az ötletgazda

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.13. 10:04:32

Török uram,

meddig kell összegyűjteni a kopogtatókat?

...vagy elkerülte e figyelmem a határidő leírása?

theofil 2010.02.13. 10:07:00

@Diocles:

Nem hiszem, hogy Debreczeni Orbánnal szemben valaha is ellenséges lett volna - akkor nem írt volna könyvet róla.

Egy politikusnak, politikai pártnak nem lehet "kicsit lopni".

Maga a lopás ténye elveszi az ártatlanságot, a hitelességet, kiderül, hogy a remény amit az ember eddig hozzájuk fűzött csak illúzió volt.

A székház-ügy - és annak orbáni tálalása, olcsó, sekélyes és hamis magyarázkodása óta - számomra Orbán emberi és politikai hitele elveszett.

Ez nem azt jelenti, hogy később soha semmilyen konkrét ügyben nem adtam neki igazat, ez azt jelenti, hogy érzelmileg végleg elhidegültem tőle.

Diocles 2010.02.13. 10:10:29

@jjulie:

ötletgazda? LOL
miért, te csak akkor adod el a saját tulajdonú telkedet, kocsidat, ha látod, hogy a szomszéd is ezt teszi?

a székházügyet anno úgy állítótták be, mint valami fertelmes korrupciót, holott a székházak a pártok tulajdonai voltak, és azt is tudjuk, hogy az állami támogatás nem fedez egyetlen kampányt sem.
ezért aztán az ÖSSZES párt végül eladta, pontosabb rákényszerült, hogy eladja a székházát, azzal a különbséggel, hogy a Népszava-Népszabadság, És, stb. az MSZP és az SZDSZ székházeladásakor (Köztársaság tér, Mérleg utca) már nem verte hónapokig a tam-tam-ot.

theofil 2010.02.13. 10:12:02

@Diocles:

Ami a többi párt székházeladását illeti, ezek évekig használták a székházukat mielőtt eladták volna.
A Fidesz esetében viszont azonnali eladásra került sor (az MDF-fel együtt, valamelyik banknak), soha be nem költöztek, soha nem is használták.

Az egész ügylet fal volt.

jjulie 2010.02.13. 10:12:10

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm:

az eredeti mdf sorsát az pecsételte meg hogy olyan elemekre, elképzelésekre, eszmékre épült amik leginkább az alsó polcon lévő öreg penészes befőttel rokoníthatók: azonban ha nincs jobb, le kell szedni a tetejéről a penész aztán jopofát kell hozzá vágni

theofil 2010.02.13. 10:13:30

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm:

Naja, Orbán minden bajáról a gonosz liberálisok tehetnek a galád újságírókkal egyetemben.

theofil 2010.02.13. 10:15:23

@Captain Tott:

Nem akarlak elkeseríteni, de Orbán Viktor és a Fidesz a székházügy előtt az újságírók dédelgetett kedvence volt....

theofil 2010.02.13. 10:16:18

@jjulie:

Óh hogyne, senki sem állítja, hogy Viktorunk tehetségtelen lenne.

Diocles 2010.02.13. 10:17:25

@theofil:

egyetértek, nem volt szép történet, nekem sem teccett, és az akkori sajtó remekül rájáccot az érzelmekre (sohasem szimpatikus, ha egy párt sokszázmillióhoz jut, még akkor sem, ha törvényesen)

én a kettős mércét kérem számon, az egyik esetben hónapokig-évekig tartó hecckampány és a drága Bolgár úr műsorában tán máig napi téma..., a másik esetben (MSZP - Köztársaság téri székház eladása 1 milliárdért, SZDSZ - Mérleg utcai székház esete) meg minuszos hír a lapok 28. oldalán...

theofil 2010.02.13. 10:20:04

@Diocles:

Erre már föntebb van válasz.

jjulie 2010.02.13. 10:21:47

@Diocles:

a székházak adományazásakor nyilván arra gondolt az adományozó, hogy nesztek, legyen fedél a fejetek felett, legyen hogy ügyeznetek, és nem gondolta, hogy szabályozni kellene a teljes felhasználisi lehetőséget, ezért nem tette(ez egy naiv megközelítés, de akkoriban még naívak voltunk a mai önmagunkhoz képest)

ugyan ez van most kiélesedőben a cetliszedéssel kapcsolatban: a szabályalkotó nem gondolt arra, hogy előnyhöz vezethet és megéri az a plusz munka ami kell a 750 db cetli feletti mennyiség beszerzése, tehát nem szabályozta ezt az esetet

ötletgazda, és kivitelező most is van

ez a szabály is a mainál naívabb időkben született

mrs. white 2010.02.13. 10:22:05

@forrestg: A Bokros szavazókat a következők miatt nem értem, de örömömre szolgálna ha valamelyik hívője reagálna rá.
1, Bokros által preferált gazdasági modell éppen másfél éve bukott akkorát, hogy arra kishíján ráment a világ. Gyakorlatilag mivel más modell nem létezik egyenlőre kódolva van a jövőben pár év múlva vagy évtized múlva egy sokkal nagyobb akár végleges bukás lehetősége. Egyszerűen ez az olcsó munkaerő folyamatos gdp növekedés hitelből fenntarthatatlan. Az olcsóbb állam részével egyet tudok érteni a többivel kevésbé. Ez csak ideig óráig tudna müködni talán még a négy év végét sem érné meg a koncepciója de hosszú távon csőd, még akkor is ha jelenleg ez main stream. Kínával felesleges versenyezni olcsó munkaerőben mert akkor 20000 ft kell fizetni az embereknek plussz az intézeti gyerekekt rabszolgaként dolgoztatni.
2, Teszem azt kiábrándult liberális érzelmű volt szdsz szavazó vagyok, ezért arra a pártra szavazok aki pesten jóformán csak szdsz szavazót kívánt az eddigi tervek szerint indítani?
Ez most akkor hogy van?
3, Kiábrándult Mszp szavazó vagyok, elkeserített az elmúlt évek politikája és mivel nem szretettem ezért most váltani akarok. Ezért egy olyan pártra szavazok aki már a fele pártagját kizárta az utóbbi időben nincs koherens elképzelése, marakodik nem biztos hogy az ország felében képes akár összeszedni az induláshoz szükséges cédula mennyiséget. Ellenben meglátásom szerint ez épp elég ahoz hogy a változás iránti igényemet kielégítse?
3, Szeretnék egy új friss még nem kompromitálodott formációt. Ez tényleg az az Mdf ahol Lengyel Zoltán megélhetési politikus a gazdasági vezető ami a mocskos erkölcsi fertőben fetrengő fidesz kirúgott mert nem tartotta alkalmasnak maximum arra, hogy lejárassa pártot.
4, Nem szeretnék változást habár a baloldalból kiábrándult szavazó vagyok. Akkor minek szavazzak Bokrosra? Szavazok inkább az szdsz-re vagy Mszp-re és bízok benne hogy a bkv botrány csak hazugság de ha nem is hazugság most már tényleg nem fognak milliárdokat ellopni mert megbánták büneiket. Bízok benne hogy Bajnai nem csak a kármnetéshez ért, hanem beindítja a gazdaságot. Megbocsájtom nekik az elmúlt hét évet és csak az elmúlt egy év racionális gazdaságából indulok ki. Akkor minek szavazzak Bokrosra?
5, Tényleg csak az marad, hogy orbánt utálom mert patás, Vonát utálom mert antiszemita, Lmp azért mert csak meg különben se lesz meg a támogatottságuk, ellenben Bokroséknak lesz 10%. Az szdsz és mszp szavazatom miatt meg az utóbbi pár évben savanyú ábrázattal néztem a tükörbe. Még hál isten, hogy ez a mentelmi jog kiadásra váró Herényi, Dáviddal feláló Mdf-nél nem fog előfordulni. Erre külön garancia Lengyel Zoltán és az a Retkes Attila akit a jelenleg előzetesben ülő Mesterházy Ernő pénzelt be a pártelnöki székbe, valószínűleg nem a bahia pénzéből hanem egy másik b betűsből a bkv-ból.

jjulie 2010.02.13. 10:40:55

@Diocles:

igen törvényes:

kb 10 éve az osztrák tv-ben volt egy sokakat nagyon meglepő műsor

egy riporte relhozott amerikából négy Neckermann unokát és leültette két Joel unokával szemben

a Neckermann nagypapáé lett az árjásítás során a Joel nagypapa csomagküldő cége (talán 36-ban, szerződésben foglalt vételár ugyan volt, de a svájcba menekült karl joelnek a vételár kifizetésének csúszását firtató levelére azt válaszolta az öreg neckermann, hogy jöjjön el berlinbe és megbeszéljük, aztán hogy hogy nem az öreg joelnek ehhez nem volt kedve, úgy hogy nem lett kifizetve) ez a mód annak idején törvényes volt

kicsit feszengtek ugyan a Neckermann unokák a talkshow alatt (akik a velük szemben ülő Billy Joel zenéjét ugyan jól ismerték, csak a közös múltat nem) úgy távoztak, hogy a nagypapa csak élt a törvényes lehetőséggel.....

jjulie 2010.02.13. 10:57:33

@mrs. white:

"Kínával felesleges versenyezni"

a kínával való versenysés nem eldöntendő kérdés, akiben ma európában nem tudatosodott, hogy mindenkinek egy ázsiai a konkurense ha karja ha nem, az ugyan olyan ostoba, mint aki mondjuk 1910-ben nem tudta pesten, hogy a monarchia fel fog bomlani, mert sokkal nagyobb erők léteznek és működtek már régóta az erőterben, mint az összetartásához rendelkezésre állók

persze ezen sokan eszükbe sem jutott anak idején elgondolkodni, csak evidencia volt annak a közegnek a léte amiben éltek, és ez a hozzállás most is létezik is érthető is

a szembesülés a dologgal annak idején is fájdalnas volt, most sem lesz mulatságos

mirrmurrkandúr 2010.02.13. 11:14:58

Nagyon durva eredményeket mutat ez a kis "közvélemény-kutatás", és nem csak a Jobbik erősen felülprezentált, illetve Viktor népszerűbb még a valósnál is, hanem az MSZP és főleg Mesterházy döbbenetesen népszerűtlen... de azért ilyen alacsony eredményre én sem gondoltam volna...

Na, majd meglátjuk:-)

stratez 2010.02.13. 11:29:47

Ennek a szavazásnak az állása nem a pártok népszerűségéről szól, hanem a szocialista szavazók nethasználatáról. Pontosabban a nem használatáról. Ebből pedig további következtetések vonhatók le a szociokulturális összetételükről. No comment...

mrs. white 2010.02.13. 11:55:26

@jjulie: Kínával a global nagytőke miatt kell miatt kell versenyezni. Kíváncsi lennék ha nem akarna senki ott gyártatni akkor hány napig tartana gdp növekedése. Az hogy itt fogyasztunk ott termeltetünk, de itt mivel nincs munka ezért nem fog senki venni előbb utóbb semmit megbukott. Egy egész európa fejlett világ nem tud abból megélni hogy csak fejleszt és hozzáadott dolgot termel, egyrészt mert nem kell ennyi agyi kapacitás, másrészt hiába a fejlettség nem lehet egy országban mindenki fejlesztő mérnök vagy kutató pusztán már csak az agyi kapacitások miatt. Kicsit utopisztikus de ha csak azt a munkát végeztetnék el velük amit már európában amerikában nem tudnak, akkor lenne kerelet mert van munka fizetés stb. Amerika legnagyobb problémája is ez egy autógyári munkás kb 10 szeresét keresi egy magyar suzuki munkásnak. Ebből nem lehet olcsó autót csinálni. Na ez az ami sehova nem fog vezetni. Ha szerinted járható, hogy Kínával versenyképes fizetésekért dolgozzanak itt, akkor nem tudok veled mit kezdeni. Hab a tortán hogy %-os befizetés esetén ennek az adóbevétele is jóval kevesebb. A helyben előállítható termékeknél kellene preferálni a belső fogyasztást valamilyen ösztönzőkkel pl mezőgazdaság. Minél kevésbé függeni a számunkra itt elő nem állítható energiahordozóktól, de ez nem négy és nem nyolc év projektje. Bokros tüzoltás de semmi előremutataó.

jjulie 2010.02.13. 11:58:30

@jjulie:

nagy lett a csend, kicsit kifejtem ezt a kina-ázsia dolgot:

hajdanán elmentek a hajók európából felrakták amit találtak (egy kis fegyveres nyomásgyakorlást igényel) hazajöttek és hatalmas volt az eszközarányos profit

később ennek a módszernek profitképző hatékonysága csökkent, jött egy korszerűbb módszer: elmentek a hajók, de nem csak fegyvereseket vittek, hanem technológiát és vállalatirányítási szakembereket is, akik a helyi fellelhető nyersanyagból otthon kedvelt cuccokat állítottak elő egy egy maréknyi rizsért nagy tömegben, és ezt hordták európába a hajók, újra jó volt az eszközarányos profit index. ráadásul kevesebb vér folyt ami azért undorító, meg változtak a szokások is

később felébredtek a helyiek: ellesték a technológiát, a vállat irányítási tudományt, kicsit hozzáadtak ők is a saját eszüket is használva, építettek a gyárakat, fejlesztik a terméket, ráadásul olcsóbban jutnak hozzá a helyismeretük révén a marék rizshez, amibe ez az egész kerül, építettek hajókat és ők is elkezdték hordani és teríteni a cuccost, csak olcsóbban mint az európaiak, mert hát mégiscsak egy sokkal régebbi kereskedői kultúrát képviselnek

és európa vette az olcsó cuccost, bezárták az európai gyárakat, elfelejtették a szakmákat, élvezték a nyugdíjat a szabad szombatot és az ingyenes egészségügyet, és a bankok felvettek egy csomó embert, mert át kellet állítani rengeteg elektronikus jelet, mert hogy ma így keletkezik a pénz

a politikusok jól éltek a kutyát sem érdekelt, hogy mit tesznek, mert volt bőven csípős savanyú leves, olcsó egyre jobb minőségű autó, cipő, ruha és elektronikus kütyü, meg jött az internet és van mivel elbaszni a rengeteg szabadidőt és még egyre jobb a foci is

és most egyesek gyanakodni kezdenek

európa fodrajzi közepén meg úgy tudja bebiztosítani a győzelmét az legesélyesebb politikus, hogy nem szól semmit

mrs. white 2010.02.13. 12:00:07

@jjulie: Még valamit. Ha megnézed a világ egyensúlytalansági problémaáj azzal kezdődött, hogy Kína nyitott a világ felé, addig nyugaton viszonylagos jólét volt. Volt munka kevés szélsőséges, folyamatos fejlődés. A kezdeti kína még csak segített a dolgon hiszen az olcsó termelés miatt a széles tömegek számára váltak elérhetők a régebben luxusnak számító cikkek. Na ennek van vége csak még nem mindenkiben tudatosult.

mrs. white 2010.02.13. 12:01:51

@jjulie: Wazze egyet beszélünk nem hiszem el.

jjulie 2010.02.13. 12:11:59

@jjulie:

lemaradt egy mondatrész a "és most egyesek gyanakodni kezdenek" úgy folytatódik hogy "mert a nettó profitáramlás iránya megfordulni látszik európa ázsia között"

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.13. 12:13:57

@török gábor:

Sokkal jobb ez a sötétebb háttér. Nekem már régebben is problémás volt, h nem emelkedik ki eléggé a gazda szava.
:-)

Megyek, megnézem. THX

jjulie 2010.02.13. 12:19:00

@mrs. white:

na most, hogy megvan a megfelelő közös stílus, hangnem és tartalom, áttérhetünk arra a témára "Mi kell a valódi esélyhez"

kezdem én: szélesíteni a perspektívát térben és időben és megfejteni az sok politikusi trükköt

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.13. 12:26:24

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm:

Nah, akkor még 34 napjuk van a pártoknak a kopogtató begyűjtésére. Soknak tartom. Jobb lenne, ha már csak egy hetük lenne;-)

jjulie 2010.02.13. 12:30:58

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm:

és mit szólsz ehhez a"mi összegyűjtünk kétmillót, miért van ezzel baja valakinek ott van még 6 milló"
stratégiához

ez nyerő lesz vagy inkább kontraproduktív?

tlac 2010.02.13. 13:06:07

@forrestg: Szocik akkor adnak le az MDF-nek, ha hülyék. Már rá jöttek, hogy az MDF ellenfél, kígyót melengettek. MSzP-nek az erős Jobbik az érdeke.

stratez 2010.02.13. 13:06:14

@mirrmurrkandúr: Ha továbbra is ez a szoci szavazótor határozza, határozná meg az ország jövőjét, akkor ez a Tahitit jelent, jelentene. A szavazásból egyértelműen az derüll ki, hogy gyakorlatilag nem használnak netet. Ez pedig beszédesebb minden más felmérésnél, minden elmond ennek a szavazótábornak a politikai, kulturális állapotáról.

tlac 2010.02.13. 13:09:25

@Viktus: Jobbikot csak a TV2 nyomatja a fősodratú médiából.

barli 2010.02.13. 13:14:15

szvsz. a szécik azert nem ütik a fidesz, mert ha ütik öket, akkor átmennek a jobbikhoz, mert az mszp már nem kell. Ha meg a jobbikot ütik a jobbiknak már az is jó. Szerintem az mszp most inkább valami nagyon aljas húzásra készül, azért vannak csendben. Fel is adhatták, de ezt nem hiszem. Nekem ez igy túl lapos.

Rombola · http://rombola.blog.hu 2010.02.13. 13:20:11

Tisztelt kommentelők és Török Gábor!

Én úgy érzem, hogy ez az ajánlószelvény-gyűjtés nem demokratikus módszer, sőt egyenesen antidemokratikus. Szerintem ki kellene mondani, hogy NYÍLT SZAVAZÁS-ról van szó, mint az OGY választás "nulladik fordulójáról".

Egy ennyire nyílvánvalóan antidemokratikus ajánlási eljárás hogyan maradhatott hatályban 20 évben?

Rombola · http://rombola.blog.hu 2010.02.13. 13:23:22

"hogyan maradhatott hatályban 20 évben? "

értsd:

"hogyan maradhatott hatályban az elmúlt 20 évben?"

theofil 2010.02.13. 13:48:04

A szoci szavazók nem használják a netet....dehogynem!
Mind a három.

drkovax 2010.02.13. 13:52:27

@Rombola: És mi lenne a demokratikus?

A kaució ? Leisztinger/Demján/Csányi/Rahimkulov indíthat fejenként 8 pártot, a többinek meg kuss ?

Avagy ?

latte · http://midterms.blog.hu 2010.02.13. 13:53:21

A kopogtatócédula egy hatalmas korlát, amit nehéz átugraniuk a kis pártoknak, ugyanakkor a nagy pártok számára kiváló lehetőség a door-to-door kampány alkalmazására. Mindenesetre 20 területi lista nélkül nagyon nehéz értékelhető eredményt elérni.

Lazas 2010.02.13. 14:58:45

Ne istenitsük már annyira azt az angolszász típusú listás rendszert.
Mi abban a fenne nagy demokrácia, ha összesen csak 2 párt között tudok választani? Eddig minden szavazáson ott voltam, de egy ilyen rendszerben nem szavaznék. Ilyen rendszerben el lehet feljteni a színes politikai palettát. Nincsenek kis és közepes pártok, csak 2 nagy.

Rombola · http://rombola.blog.hu 2010.02.13. 15:21:36

@drkovax: Nekem az a bajom ezzel a névvel és adattal ajánlással, hogy a választópolgár voksa nagy valószínűséggel megegyezik vele, hol itt a szavazás titkossága?

Már az ajánló ív is demokratikusabb lenne egy fokkal, mert minden pártnak/jelöltnek lenne egy hitelesített íve, amire gyűjtené az ajánlásokat. Ezzel a mostani ajánló-szelvény lopásoknak/értékesítéseknek elejét lehetne venni.
Ezzel a módszerrel viszont még mindig ott tartanánk, hogy lehet tudni egy választópolgárról, hogy kinek adja az ajánlását, ami az esetek 99%-ában megegyezik a későbbi szavazatával, tehát még ez is belefér a nyílt szavazás kategóriába, tehát ez sem jó.

Én személy szerint a francia példát követve a már két ciklusban parlamentben lévő pártoknak megengedném az ajánlás nélküli jelölést, mind egyéniben, mind listán. A többieknek írnék elő kaukciót.

theofil 2010.02.13. 15:35:07

www.stop.hu/articles/article.php?id=610736

Ha ez a mocsadék parlamenti képviselő lesz én kitűzök a házra egy zászlót.
Egy feketét.

jjulie 2010.02.13. 16:23:22

@Rombola:

egy francia minta átvételének javaslat elég perverz

nemrég olvastam valahol, hogy a széchenyi azért akarta angol mintára lebonyolítani a modernizációt, mert a francia példa arról szólt, hogy kíméletlenül széthorták a nagybirtoktokos arisztorácia motyóját, míg angliában a nagybírtokosok hazamentek és élére áltak a birtokaik kapitalista működtetésénék

az utóbbi jobban tetszett neki

a mi 1848-as forradalomnak nevezett eseményünk tavaszi, petőfi nevű celebje is álítólag franciákat olvasott és ő is fölakasztotta volna a királyokat, majd a tavaszi választásokon képviselő akart lenni, de mivel az egyik kortesbeszéde után a csak a gyors távozás mentette meg a megveréstől, megbukott a projekt

aztán ismerve a további francia magyar viszony alakulását több, mint érdekes felvetés egy francia minta átvételi javaslat, függetlenül a célszerűségétől

jjulie 2010.02.13. 16:38:46

@török gábor:

Gábor!

Mikor jön a menetrendszerinti negyed hatos dolgozat? 6-ra itt lesz?

theofil 2010.02.13. 16:51:33

lehetmas.hu/sajto/figyelo/1066

Megnéztem az LMP oszágos listáját, elolvastam a vezetőikkel készített interjúkat és - maradok az Összefogás Pártnál, ha lesz területi lista.

A 15 névből csak Mile Lajos ismerős (MDF-es volt emlékeim szerint), a többi az én számomra teljesen ismeretlen.
Arra a kérdésre, hogy nem akartak-e ismert névvel indulni, Schiffer azt válaszolta, hogy még gondolatkísérletként sem fordult meg a fejükben hogy a leharcolt politikai elitből válasszanak ki valakit a lista élére.
Mivel ismert ember nemcsak a jelenlegi politikai elitben létezik, hanem tőlük teljesen függetlenül is - szóval tekintettel erre, meg kell állapítani, hogy Schiffer csak most kezdi ugyan a politikusi pályát, de már kitűnően csúsztat.
Vagy tényleg hülye és nem érti a kérdést.
Melyik a jobb?

jjulie 2010.02.13. 17:10:51

@theofil:

na jó amíg a Gábor lustálkodik, kicsit belerúgok az lmp-be is

okos fiuk lányok, jó neveltetés, jó gimik, jó diplomák, tökéletes nyelvtudás, a világ beutazva, ha az érettségi előtt megkérdezték volna őket mik szeretnének lenni egyik sem válaszolta volna hogy "gazdag" mert természetes számukra, hogy jólétben fognak élni, és úgy is fognak

nem kiscsikók már de még nem a gyerek egyetemválasztásával vannak elfoglalva

viszont van fölös szellemi kapacitásuk, és idejük

csináljunk egy céget? ha igen milyet, mennyit kell befektetni mennyit hoz, értünk e hozzá, ezek bonyolut kérdések

csináljunk egy pártot? ok, milyet mennyiért, van e piaca, mennyit hoz

párt? ez cool, csináljuk

eredmény: lmp

Kenwyn 2010.02.13. 17:18:46

@jjulie:

ilyenkor mondják,h bölcsebb lettél volna,ha csendben maradsz...
vagy netán alá is tudod támasztani ezt a sok lózungot? :)

jjulie 2010.02.13. 17:21:30

@Kenwyn:

na végre van itt valaki

nem biztos, de azt hittem jól hangzik

Rombola · http://rombola.blog.hu 2010.02.13. 17:21:45

@jjulie: Nem akarlak megbántani, de az általad felsoroltak milyen logikai összefüggésben vannak azzal, hogy a már két ciklusban az OGY-ben lévő pártoknak ill. jelöltjeinek nem kellene "kopogtatni"?.
Csak azért rossz ötlet, mert a franciák használják?

török gábor 2010.02.13. 17:25:59

@jjulie: nem, 6-ra biztosan nem. holnap szeretnék majd valamit írni, ha előbb nem történik valami érdekes.

jjulie 2010.02.13. 17:27:53

@Rombola:

egy szóval sem mondtam hogy rossz ötlet, csak kevés francia politikai megoldás talált termékeny talajra vagy ünneplésre nálunk erre céloztam

jjulie 2010.02.13. 17:30:13

@Kenwyn:

válassz egyet és aládúcolom, ma termékeny voltam nem tudom melyik eszmefuttatásom hátterét szeretnéd jobban megismerni

jjulie 2010.02.13. 17:32:05

@Rombola:

ismersz köztéri napoleon szobrot pesten vagy magyarországon valahol?

theofil 2010.02.13. 17:33:25

@jjulie:
Te, figyejjé má'!

Ilyet mi is tudunk csinálni, illetve még jobbat is.
Amíg nincs új blog a porondon játsszuk azt, hogy van félmilliárdunk (idáig marha jó, mi?), naszóval van pártalapítás céljára 500 milliónk (de jól esik leírni) és csinálunk egy új pártot...
Na persze nem okvetlenül Pityi Palkót akarjuk húzónévként....
Megvannak a kedvenceink a közéletből, őket akarjuk megnyerni magunknak.
Kiket?
Ez a lényeg, ha módunkban állna kit-kiket kérnénk fel a pártunkban való közreműködésre?

Na, játsszunk ilyet?

is 2010.02.13. 17:37:53

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm: arra külön büszke vagyok, hogy te sem jutottál a következő mondatra. isten erejével pár év múlva térjünk ide vissza.

jjulie 2010.02.13. 17:38:45

@theofil:

én lennék az elnök és a miniszterelnök is

jó nő sok kell hozzá

zenész is kellene, és egy szakács

edíg jó?

Rombola · http://rombola.blog.hu 2010.02.13. 17:45:26

@jjulie: Nem.

Értem én, hogy nem tetszik amit írtam, ez csak egy kommentelő kósza ötlete.

Azzal egyetértesz, hogy a mai kopogtató-cédula rendszer tarthatatlan? Mert én ebből a gondolatból kiindulva kezdtem ötletelni.

is 2010.02.13. 17:47:38

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm: jaj, a számok újabb mestere. elöljáróban emlékezzünk meg arról, hogy szerinted a listás szavazatokat a FIDESZ nyerte 2002-ben, meg 2006-ban is (tényszerűen persze mindkétszer MSZP).

Antall halála ELŐTT már 5% volt az MDF (ez az Antalli örökség), és a halála UTÁN átmenetileg felment 15%-ra. Boross hülyesége volt, hogy belépett, mert a választásra visszament 5%-ra. Szóval olyanokat mondani, hogy Antall halála UTÁN ment össze az MDF, az tényszerűen az igazság szöges ellentéte.

jjulie 2010.02.13. 17:55:26

@Rombola:

figyelj az istenért sem akartalak cikizni sem és bántani sem, nem vagy politikus

baromira nem értek ehhez a választási cirkuszhoz, hát még a technikájához, még nem néztem meg soha hogy néz ki egy ilyen papír és mit lehet vagy kell csinálni vele

így dallamra kicsit nehézkesnek tűnik, meg nem igazán korrekt lehetősegeket is sejtet

a kommentedig nem gondolkodtam rajta igazán, csak tegnap figyeltem fel a szijjártóra, hogy nekik elég kétmillió, a többiek meg vigyék a maradék hatmilliót

a tarthatatlan kifejezés egy kicsit talán erős

Kenwyn 2010.02.13. 18:02:20

@jjulie:

az LMP-re vonatkozót, h kikből áll. :)

Rombola · http://rombola.blog.hu 2010.02.13. 18:04:01

@jjulie: Kösz a választ.

Szerintem a legtöbb pártnak innen van az adatbázisa. Meddig tart a cédulákat lefénymásolni, vagy az adatokat bevinni egy adatbázisba?

De lehet, hogy csak én vagyok üldözési mániás.

Rombola · http://rombola.blog.hu 2010.02.13. 18:05:05

Értsd:

"Szerintem a legtöbb pártnak innen van a pártolói adatbázisa."

jjulie 2010.02.13. 18:05:14

@is:

gyerekek, ne bántsátok már ezt a szerencsétlen antall-i mdf-t

ez kb olyan siralmas dolog volt mint annak idején egy csomó minden

olyan mint akinek 65-ben elvették a 15 hold földjét, aztán 25 évig sirattta és sóhajtozott utána és belepte az ekét és a fogast is a rozsda meg a por a pajtában, de azért egy lovat meg egy tehenet tartott, és amikor 91-ben kárpótlásban visszakapott 5 holdat, levakarta a rozsdát az ekéről, befogta a lovat, kiment a határba, és elkezdett szántani

szánalmas volt, szörnyű

el kellett múlnia

jjulie 2010.02.13. 18:07:31

@Kenwyn:

neveket akarsz? vagy a típust kétled, a nyelvtudást vagy a jó diplomát?

jjulie 2010.02.13. 18:09:01

@Rombola:

nem hiszem hogy vannak gátlásaik, és ne próbálnák meg kihozni a maximumot a dologból

VIKUNYA 2010.02.13. 18:43:55

én az lmpnek adtam a kopogtatót, mert szimpatikusan amatőrök és fontosnak tartom, hogy egy elitellenes, külső társaság indulni tudjon, de a fideszre szavazok.

0.5 bit 2010.02.13. 18:44:16

@Rombola:

"Már az ajánló ív is demokratikusabb lenne egy fokkal, mert minden pártnak/jelöltnek lenne egy hitelesített íve, amire gyűjtené az ajánlásokat. Ezzel a mostani ajánló-szelvény lopásoknak/értékesítéseknek elejét lehetne venni."

Elég lenne, ha az ajánló szelvényekre rányomtatnák a szavazó nevét és egy sorszámot.

Amikor a pártok leadják az ajánló szelvényeket csak be kell szkennelni* és megnézni, hogy adott sorszámhoz adott név tartozik-e + ha valakinek ellopják a szelvényét azt is. Így nem lehet lopni (mert tudható konkrétan melyik szevényt loptak el) és fénymásolni sem.

* A szkennelést fél kézzel meg tudná akár a posta is csinálni, elvégre minden nap megcsinálja ezt az összes "sárga" csekkel.

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.13. 18:44:38

@is:
"elöljáróban emlékezzünk meg arról, hogy szerinted a listás szavazatokat a FIDESZ nyerte 2002-ben, meg 2006-ban is (tényszerűen persze mindkétszer MSZP)."

Emlékezzünk már meg arról, h te egy idióta vagy, aki képtelen megjegyezni - habár már 827-szer kijavítottalak - h éppen az ellenkezőjét állítottam:

a Fidesz sohasem nyert listán!!!!

viszont a Fidesz mindig nagyobb százalékot ért el listán, mint az előző választáson!!!

Ha te annyira barom vagy, h ezt nem bírod feldolgozni, és még többszöri kijavítás után is belehazudod a blogokba ezt a faszparaszt állítást, akkor azt mondom én tenéked szép szolidan: hogy menj a retekbe, te gyökér!

-------------------

Elnézést Török úr, de inkriminált személy rendre előjön ezzel a féleszű kamuzásával, és rendre feltossza az agyam, h lehet vki ilyen masszívan hazudozó tökkelütött.

jjulie 2010.02.13. 18:46:15

@VIKUNYA:

az elitellenességen mit értesz ebben az esetben?

török gábor 2010.02.13. 18:49:10

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm:

Fidesz:
1990: 8,95
1994: 7,02

azóta igaz csak, amiről ír.

jjulie 2010.02.13. 18:53:33

@malacz69【ツ】nemigazországi hisztidetektor, 57cm:

nem lehet hogy mindkettőtöknek igaza van és a félreértés abból adódik hogy nem azonos értelemben használjátok a fogalmakat?

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.13. 18:55:55

@török gábor:

Óóóóóóóó, bocsánat, azt tényleg elfelejtettem hozzátenni, h '94 óta.

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.13. 19:00:36

'94-ben 7,70%
'98-ban 28,18%
'02-ben 41,07% (MDF-el közös listán)
'06-ban 42,03% (KDNP-vel együtt)

theofil 2010.02.13. 19:04:40

@jjulie:

Csak most jöttem vissza, mert vacakolt a számítógépem.

Ez neked pártlista?

Azt hittem nevekkel rukkolsz elő.

theofil 2010.02.13. 19:06:59

@jjulie:

Bocs, nem akarlak sérgegetni de ez idáig - a miniszterelnökség is meg az államelnökség is kéne - a Jobbik programjára hasonlít.
Minel: Vona
Közt.eln.: Morvai
Eztet látom én a szórólapjukon.

Minden hatalmat a szovjeteknek!

jjulie 2010.02.13. 19:10:31

@theofil:

párt elnökségre gondoltam csak, de ha így eszembe juttattad, jöhet mind a három

nekem csak jobbikos karácsonyi képeslapom van

theofil 2010.02.13. 19:12:12

@jjulie:

Szerénység, elvtársak, szerénység!
Amit a legjobban szeretek magamban az a szerénység.

jjulie 2010.02.13. 19:35:24

@theofil:

amúgy én csak a viktort cikizem teli tudőből, erős fiu kibírja, meg rá is szogált nálam

az mdf-t nem bántanám mert szegények jóságos emberek, de olyan vakvágányon vannak elejétől kezdve, hogy csak részvétet lehet nekik nyilvánítani, a bokros az más valahogy annyira politikus nekem mint a tamás gáspár miklós, vagyis semennyire

az szdszt sajnálnám ha tudnám de nem tudom és szükségük sincs rá, ők már elvégezték a feladatukat, és találnak más tevékenységet mint a parlamentbe járás, ami most jön az nem az ő világuk, ha kellenek újra úgyis ott lesznek, és felkészültebbek lesznek, jobban mint bárki

a jobbiktól meg nettó félek, viccelni vagy ugatni ellenük, még inkognitóban sem mernék, a vonától kiver a víz, és azt kívánom nagyon nagyot tévedjek, még szavazni is megtanulok és még a viktorra is szavazok ha kiderül hogy tévesek a jobbikos emócióim

az lmp egy külön ügy, alig merem bevallani, hogy egy picit még dolgoztam is nekik az eu-s választás előtt tavaly a daniel cohn bendit pedig érzékeny pontom bár valószínűleg nekem egy idealizált képem van róla egy olvasmányélményemből, de mint párt és mint politikusok csak játék, és kívánom hogy ebben is tévedjek

Kenwyn 2010.02.13. 19:50:20

@jjulie:

hiteles bizonyítékot szeretnék látni, mert anélkül csak trollkodás amit csinálsz, és semmi értelme. csak azt éred el vele,h komolytalannak fog tartani mindenki.

theofil 2010.02.13. 19:56:48

@jjulie:
Hát nem egy kéjmámor a hazai paletta az fix....
Én a szegény bácsira, a kesztenyéteire.
Ha már az országot úgysem tudom megmenteni az Orbán-Vona párostól, akkor legalább ezt az egyetlen embert megpróbálom megóvni a börtöntől.

jjulie 2010.02.13. 20:02:26

@Kenwyn:

komolytalan vagyok, ha akarod,

milyen konkrétumokat akarsz?

olyat nem fogok csinálni mint amit ma láttam a hírtv-n, hogy bemondtak egy újabb nőt aki elvitt pár millát a bkv-ből sztán feltették a fotóját, meg bemutatták a házát ahol lakik

ez itt nem erről szól, mond el melyik jelzőm, vagy jelzős szerkezetem, vagy kijelentő mondatom ébreszt benned kételyeket

theofil 2010.02.13. 20:03:53

Nade én előrukkolok az én pártlistámmal.
Tehát: van félmilliárdom (!!) és össze akarok hozni egy pártot.
A következőket szeretném megnyerni:
Kéri László
Petschnig Mária Zita
Békesi László
Csehák Judit
Bajnai Gordon
Dornbach Alajos
Tölgyessy Péter

Így hirtelen ezek a húzónevek és húzóegyéniségek jutnak az eszembe.

jjulie 2010.02.13. 20:08:39

@theofil:

namost tisztázzuk, nyrni akaruk, vagy csak próbálkozunk

ha már bedobtál a fél milliárd, akkor azt ne basszuk el és nyerjunk

ok?

theofil 2010.02.13. 20:11:05

@jjulie:

Abszolúte nyerni akarok, ne hülyéskedj!
Na és mi van a te pártlistáddal?

Esetleg köthetünk koalíciót, ha jó leszel...

Szóval, neked is van félmilliárdod és össze akarsz hozni egy pártot.
Húzónevek?

jjulie 2010.02.13. 20:17:11

@theofil:

ezt nézd meg

csiszár jenő
hajas lászló
dobó kata
kós réka
iniesta
henry
messi

ez egy nyerő csapat

theofil 2010.02.13. 20:23:16

És Csiszár Jenő lenne a miniszterelnök?

jjulie 2010.02.13. 20:28:22

@theofil:

igen mégis jobb mint és és van benne gyakorlata

theofil 2010.02.13. 20:50:56

Nálunk most kitört az esti fürdés, úgyhogy kikapcsolom a gépet.

Holnapig megpróbálom megszokni Csiszár Jenőkét miniszterelnökként...

Szia, jóéjt!

1.szóló · http://ide-oda.blog.hu 2010.02.13. 22:12:15

@VIKUNYA: "elitellenes" =
"Lehet MÁS a Politika"(-i elittunk;)

Don_Pipita 2010.02.14. 00:01:13

Valaki, aki ért hozzá(!) felvilágosítana engem, hogy mi a különbség és hasonlóság a bokros féle a gyurcsány féle és bajnai féle megszorítások között. Értem itt, pl. bokros rámászott a szociális támogatásokra.

Paszternak 2010.02.14. 05:21:32

@theofil: Nade én előrukkolok az én pártlistámmal.
Tehát: van félmilliárdom (!!) és össze akarok hozni egy pártot.
A következőket szeretném megnyerni:
Kéri László
Petschnig Mária Zita
Békesi László
Csehák Judit
Bajnai Gordon
Dornbach Alajos
Tölgyessy Péter

Így hirtelen ezek a húzónevek és húzóegyéniségek jutnak az eszembe.

Waze, ez volt az 1994-98 közti cuclib kormány.

Te aztán a jövőt képviseled...

Jobbulást,

P.

theofil 2010.02.14. 07:49:20

@jjulie:

Úúgy....szóval a Te miniszterelnököd
a Csiszár Jenőke....
Hah!!!
Akkor az enyém....Cicciolina!

theofil 2010.02.14. 07:51:09

@1.szolo (Ajánljuk magunkat: IDE):

Hihihi.
Noha bár....ha megnézem a Jobbik szórólapját....elolvasok egy-két tudósítást egyik másik jelöltről....nem is olyan rossz csapat ez....
Meg lehetne szokni.

theofil 2010.02.14. 07:55:07

@Paszternak:

Bár ez lett volna....úgy értem, hogy bár a felsorolt személyiségek jutottak volna szóhoz és nem azok a barmok akik az MSZP-SZDSZ koala tényleges funkcionáriusai lettek.

Hiszen gondolj bele: Békesinek kiújult az ulkusza a Gyulától és nemsokára ott is hagyta az egész Maszopot mert Gyulám elméje a minel. posztján kevéssé fényeskedett.

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.14. 08:07:57

Na jó reggelt!
Láttam országos listán 10. vagyok:-)
Theofil a második, meeert?.-)

Más: tegnap számolgattam egy kicsit, 52% simán elég a fidesznek a 2/3 hoz. Na a másik, nem tudjátok Szegeden egyéniben mik a paraméterek? Székesfehévár érdekelne még.

Tisztelt Gábor!
Mennyi az esélye, hogy most is Szabolcs reprezentatív lesz a végeredmény tekintetében?

theofil 2010.02.14. 08:20:19

@Zengőtorkú Nyivákoló:

Miért ne lennék én a második,
vajh' miért ne lennék?!

Az ötletgazda tán smafu?

Theofil miniszterelnökjelölt-helyettes

1.szóló · http://ide-oda.blog.hu 2010.02.14. 08:22:23

@theofil: "Meg lehetne szokni. "

Abból indultam ki, hogy ezen mind találunk legalább EGY ismerős arcot... ((csak a listán nem szereplő gykv.: a tükörből;)) - egy hiteles húzónevet, akiben megbízhatunk.

Lenne (van:) továbbá egy olyan képviseleti módszer hozzá, amely a csapat (az adott kérdésnél éppen) kisebbségének az álláspontját is képes (lenne) megjeleníteni a frakciónk parlamenti gombnyomásaiban...

Persze nem erőszak a disznótor...
((-kivéve /sze a disznónak;))

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.14. 08:23:51

Szerényebben, nagyon erős vagyok bizonyos megyékben, reszkessss:-)

1.szóló · http://ide-oda.blog.hu 2010.02.14. 08:31:03

@Zengőtorkú Nyivákoló:
- a magyar-ázat 1*ű: a listára a jelen post-komm-entjeink fordított sorrendjében (kb.;) vettem fel az illusztris társaságunk tagjait.

De ha már szóba került a "sorrend"
- semmi akadálya, hogy a (jogilag max. 174-fős) országos listánkról akár MIND bekerülhessünk 2-3 hónapra képviselőnek!

((HA rendesen végigüljük a napokat, akkor ennyi bőven ELÉG is lenne belőle!:))

Ezesetben pedig a "sorrend" csupán a pályára lépő "kezdőcsapat" összeállítását jelenti, a CSERÉK már tetszőleges sorrendben folyhatnának...

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.14. 08:33:51

Nekem nem elég 2-3 hónap, nekem ambícióim vannak, és különben is értem én, hogy benzin, de mi hajtja?

theofil 2010.02.14. 08:35:40

@1.szolo (Ajánljuk magunkat: IDE):

Óh, én már kezdem megszokni....
Nemsokára alkotmányozni is fogok.

(Mielőtt ideér az ápoló.)

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.14. 08:41:30

Ja és kéretik nem röhögni:-)

theofil 2010.02.14. 08:46:13

@Zengőtorkú Nyivákoló:

A cikket komolyan, sőt komoran olvastuk végig.

Az ilyen fog bekerülni az országgyűlésbe és szavazni fog az ország sorsát illetőleg.

Egy ilyen római jellem.

Mégiscsak jobb lenne minket....'

jjulie 2010.02.14. 09:03:16

vége a henyélésnel, lehet olvasni

1./ Nyugat-Európa felmondja a húsz évvel ezelőtt Közép-Európával kötött történelmi megállapodást azzal, ahogy a jelenlegi pénzügyi válságot kezeli - jelentette ki Orbán Viktor vasárnap Bécsben. Mint mondta, a nyugati tulajdonosok nem juttatnak pénzt az itteni leánybankoknak, miközben "amíg a hasznot hozta a (magyar) bankrendszer, addig a profitot mindig zsebre tették".

2./ Közel 900 embert bocsát el a diósgyőri DAM 2004, így kétszáz év után végleg megszűnik a kohászat a városban.

Orbán Viktor téved. Nem volt ilyen megállapodás. Nálunk vágyak, illúziók voltak, náluk tudatos gazdasági és politikai pozíciószerzés és győzelmi mámor, a „történelem végének" (Fukuyama) hite. Volt persze naivitás, őszinte jószándék meg tudatos hazugság - itt is, ott is.

Két évtizede rendszerváltáson a magyarok azt értették, hogy rövidesen úgy fogunk élni, mint az osztrákok. Nem jött be.

Történetfilozófiailag Immanuel Wallerstein amerikai történész-szociológustól származik a centrum-periféria világrendszer-elmélet. Eszerint a globálissá vált kapitalista világban a gazdasági és társadalmi fejlődés magas szintjén álló központ koncentrálja a tőkét, a korszerű technikát, az információt, a tudományt, innen indulnak és terjednek szét az újítások. A külterület gazdaságilag elmaradott, jellemzője az agrártermelés, a kitermelőipar, vagyis a nyersanyag biztosítása a központ számára, az alacsony technikai színvonal és a társadalmi elmaradottság. Ezek - egyebek mellett - meghatározzák a centrum és a periféria bérei, jövedelmei, életkörülményei közti különbséget is. A centrum és a periféria közti árucsere a centrum számára előnyös cserearányokkal folyik. A két térség között gazdasági függőségi viszony alakul ki - természetesen a külterület hátrányára - amiben nagy szerepe van a központ külterületen befektetett tőkéjének. Ez a kettősség - országok, nagy földrajzi térségek egymáshoz kapcsolódó, de eltérő fejlődése - lényegében a 16-18. században alakul ki, de nyilvánvalóan nem egyszer s mindenkorra meghatározott: pl. a 20. század közepén a korábban a perifériához sorolt Skandinávia és Japán, a század végén (részben) Délkelet-Ázsia kerül be a centrumba, s változnak a centrumon belüli erőviszonyok is (Ny-Európa - USA). A sémát finomítja a 80-as évek végén a félperiféria fogalmának bevezetése: elsősorban a latin-amerikai és a kelet-közép-európai országokat sorolják ide, amelyek a tőke- és termeléskihelyezés révén már szorosabban kapcsolódnak centrumhoz, de megmarad alárendelt helyzetük, annak minden következményével együtt.

Magyarország: kívülről a félperifériára.

Figyelmen kívül hagyva most (az egyébként figyelmen kívül nem hagyható!) történelmi előzményeket - törökök, a Habsburg-birodalomban betöltött szerep, a mezőgazdaság „porosz utas" fejlődése a 17. században, megkésett, de gyors ipari fejlődés a 19-20. század fordulóján, Trianon stb. -, jelenlegi helyzetünk megértéséhez kb. 30-35 évet kell visszamenni. Akkoriban Magyarország a „szocialista tábor" részeként a kapitalista világrendszeren kívül található. A szovjet típusú szocializmus felfogható utopista kísérletnek, felfogható egyfajta (zsákutcában végződő) modernizációs kísérletnek, s felfogható persze esztelen önkényuralomnak is, de most elbeszélt történetünk szempontjából mindenekelőtt azt jelenti, hogy a „keleti blokk" országai egy második egy párhuzamos „világgazdaságot" építenek ki. S az 50-es, 60-as években úgy tűnt, nem is sikertelenül. A 70-es években azonban egy történelmi véletlen (az 1973-as arab-izraeli háború) következtében világgazdasági korszakváltás zajlik le (olajárrobbanás > energia- és nyersanyagigényes ágazatok háttérbe szorulása > ún. technológiai ágazatok előretörése > informatika fejlődése > globalizáció kiteljesedése) - nélkülünk. Utólag tudjuk, ekkor dőlt el a „szovjet-kommunista" kísérlet sorsa, azzal, hogy kimaradt ebből a korszakváltásból. Magyarország ráadásul úgy, hogy (szovjet) nyersanyag- és energiaimportőrként a „szocialista világgazdaságon" belül is romlik a helyzete. Az ország ekkor már kereskedelmének egyharmadát a Nyugattal bonyolítja, s egyre bátrabban adósodik el (kisebb az exportunk, mint az új beruházásokhoz - technika- és technológiaimporthoz - valamint a politikai okokból mesterségesen „magasan" tartott életszínvonalhoz szükséges árubehozatal, illetve hitelfelvétel), s 1982-ben - a szovjet blokkból elsőként - csatlakozunk a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) és a Világbankhoz.

Hogy mi van? Nyilvánvalóvá válik egy alapvető, történelmi, történetfilozófiai ellentmondás: miközben a hivatalos ideológia - és az uralkodó gyakorlat - a gazdaságot még mindig alárendeli a politikának, vagyis annak, hogy a gazdaságnak a társadalom szükségleteit kell szolgálnia (és ebből a szempontból, elméletileg most teljesen mindegy, hogy ezt jól vagy rosszul tesz), aközben elkezdünk kapcsolódni egy olyan világhoz, amelyben a gazdaság, a hatékonyság, a nyereségesség az uralkodó szempont. E kapcsolódás kényszer: hiszen látszik, hogy az működik, meg nekik van pénzük. A kényszerhez azonban kapcsolódik egy a hazai mainstream közgazdaságban uralkodóvá váló felfogás: a piacgazdaság - az állam gyámkodásától megszabaduló, korlátozatlan piacgazdaság - az egyetlen megoldás. E hit, meggyőződés fontos előkészítője, motívuma lesz a rendszerváltásnak.

És akkor jött a rendszerváltás. Magyarország (és a többi kelet-közép-európai ország) önként és dalolva csatlakozott, integrálódott a - történetesen a reagani-thatcheri konzervatív forradalom és az internetforradalom révén ekkorra teljessé váló - neoliberális tőkés világgazdasághoz. Győzött a gazdasági észszerűség - hiszen ezt akartuk! -; bezárták a veszteséges nehézipari gyárakat, építőipari vállalatokat és utcára került másfél millió ember (lásd még cigánykérdés). Dőlt hozzánk a tőke, elsőként felvásárolta az élelmiszeripart - piacostul - az utolsó cukorgyárat tavaly zárták be. A távol-keleti - végső soron nagy nyugati cégeknek hasznot termelő - olcsó áruk dömpingjében csődbe jutottak az egész térségeknek munkaalkalmat biztosító magyar textilüzemek. Megjelentek viszont Magyarországon a nagy multinacionális vállalatok részegységgyártó, összeszerelő üzemei - ma ők adják a magyar export 80 %-át -, amelyek sorsa a külföldi anyacégen múlik, s amelyek gazdasági, társadalmi és kulturális szempontból egyaránt szigetet, idegen testet jelentenek, már ha gondolunk valamit egy társadalom, egy gazdaság szerves fejlődéséről.

Egy elcseszett politika élet, egy balfasz kormányzat - no meg a gazdasági világrendszer válsága pedig hirtelen teljes szépségében mutatja meg a globális kapitalizmus félperifériájának helyzetét.

theofil 2010.02.14. 09:14:00

Akadémiai székfoglalód elismerést érdemel....
Igen, az agyhalott első koala funkcionáriusai eladtak minden működőt és létrehozták a végtelenített piacot.
A multikkal kötött megállapodásokban pedig - később, mások, de ugyanolyan agyhalott funkcionáriusok - nem kötöttek ki semmilyen mértékű kötelezettséget magyar termék felvásárlására vonatkozólag.
Az embernejk sűrűn van olyan érzése, hogy az egész hatalomgyakorló banda korrupt és hülye szemetekből áll.
Ebből a szempontból nem érthetetlen a Jobbik előretörése.
Más kérdés, hogy e párt(?) nem gyógyír az ország bajaira, hanem súlyos szövődmény.

malacz rezignált · https://www.facebook.com/pages/Malacz69-vil%C3%A1ga/173965402643571 2010.02.14. 09:17:20

Tegnap megjelent egy cikk Nagy N. Pétertől, és hát erről az jutott ezsembe, h csinálok egy gyűjteményt:

malacnews.freeblog.hu/archives/2010/02/14/Mi_a_kozos_a_kepekben/

Szóvasl, egyre cikibb ez a történet...

Zengőtorkú Nyivákoló 2010.02.14. 09:17:53

@jjulie: Na hát igen, így a szalonnás reggeli után kicsit sok volt, de rendben van amit írtál.

jjulie 2010.02.14. 09:21:58

@theofil:

köszönöm a tapsot

nemsokára jön orbán viktor programismertetése

jjulie 2010.02.14. 09:24:22

@Zengőtorkú Nyivákoló:

az a baj, hogy ezt én a control c control v billentyűkombinációval hoztam létre és nem úgy hogy elkezdtem ráncolni a homlokom

1.szóló · http://ide-oda.blog.hu 2010.02.14. 09:35:36

@theofil: Vedd észre, hogy ez az írás inka a mögé állott PÁRT-okat minősíti...
Akiktől mostanság mást sem hallani, mint hogy:
"mind a 176 körzetben jelöltet ÁLLÍTUNK"
(értsd: azt állítjuk, hogy VAN jelöltünk mindenhol)
Olyan ez, mint a kismacsek, amikor felborzolja a szőrét, hogy MUTASSA, mekkora (szeretne lenni;)
- de márc. 19.-én eljön az igazság pillanata, és a virtuálisan ÁLLÍTOTT jelöltek sorra DŐLNEK be/+.
Ez a poszt is ilyesmire próbált utalni a "RACIONÁLIS számok" felemlegetésével...

1.szóló · http://ide-oda.blog.hu 2010.02.14. 09:39:53

@theofil: csak arra vigyázz, hogy az Alkotmányból ne hagyj ki (további) garanciális elemeket!
Pl.: amiket IDE gyűjtöttem anno az "Az alkotmány szerint:" oszlopcím alá:
ide-ide.hu/dokuk.html

Surko 2010.02.14. 10:31:28

@jjulie: "okos fiuk lányok, jó neveltetés, jó gimik, jó diplomák, tökéletes nyelvtudás, a világ beutazva, ha az érettségi előtt megkérdezték volna őket mik szeretnének lenni egyik sem válaszolta volna hogy "gazdag" mert természetes számukra, hogy jólétben fognak élni, és úgy is fognak

viszont van fölös szellemi kapacitásuk, és idejük

párt? ez cool, csináljuk

eredmény: lmp"

Igen, ez lehetséges. Sőt, az idealizmusuk még szimpatikus is.

Ami viszont feltűnő, hogy az elesettek, szegények, lecsúszottak érdekeiért mindig jómódú polgári értelmiségiek emelik fel a szavukat.

A Tanácsköztársaság idején sem a proletariátus volt az események értelmi szerzője.

Mint ahogy a jó öreg Lenin is jogi tanulmányokat folytatott, tehát a legkevésbbé sem nevezhető proletárnak, sokkal inkább idealista értelmiséginek...

Valahogy ez a módos értelmiség mindig lelkiismeret furdalással küzd, hogy jobban él, mint egyes társai. És ezt a frusztrációt azzal próbálja kezelni, hogy forradalmárosdit játszik, meg küzd a szegényekért, és a néha valós, néha képzelt elnyomás ellen.
(de persze a csapatban igazi szegények nem játszanak, csak olyanok, akik este a tölgyfa ülőgarnitúrában konyakot kortyolgatnak és így elmélkednek a társadalmi igazságtalanságokról...)

A világháború előtt az ilyeneket hívták "szalon kommunistáknak". Ma ugyanúgy divat egy kicsit szociálisan érzékenynek lenni a módos értelmiségi körökben.

Ez az LMP.

theofil 2010.02.14. 10:31:58

@1.szolo (Ajánljuk magunkat: IDE):

Érdekes...még töbször is el fogom olvasni.

Azért nekem sajátos elkézeléseim is vannak....ezeket késéőbb majd közreadom.

(Még nem járt itt az ápoló.)

Surko 2010.02.14. 10:39:05

@mrs. white:
@jjulie:

A Kínáról szóló fejtegetéseitekkel nagyrészt egyetértek.

Ha jobban belegondolunk a globalizáció igazságtételének lehetünk tanúi. Hiszen nem történik más, mint az események a kiegyenlítődés irányába mozognak.

A tőke a szegényebb országok felé mozog, így a szegény országokban emelkedik az életszínvonal, miközben a gazdag országok sorvadásnak indulnak, mert elhagyja őket a termelés. (tartósan meg tényleg nem lehet valós termelés nélkül gazdag egy ország, nem lehet csak szolgáltatásokból, meg K+F-ből megélni)
Hosszútávon a két életszínvonalbeli szélsőérték egy középérték (kiegyenlítődés) felé halad.

Ez magasabb, mint a mai kínai, de alacsonyabb, mint a mai nyugati színvonal.

1.szóló · http://ide-oda.blog.hu 2010.02.14. 11:03:48

@theofil: (vasárnap ritkábban közlekednek;)

Ezt az előbbit:
"Lenne (van:) továbbá egy olyan képviseleti módszer hozzá, amely a csapat (az adott kérdésnél éppen) kisebbségének az álláspontját is képes (lenne) megjeleníteni a frakciónk parlamenti gombnyomásaiban..."
Kiegészítem:
- természetesen a parlamenti INDÍTVÁNYOK között is megjelenítenénk a választóin "sajátos elkézeléseit is"; gyakorlatilag MÁR az "egy képviselőnkre eső" választónk által való támogatottságtól kezdődően lehetne...

Kenwyn 2010.02.14. 11:59:58

@jjulie:

értem, akkor ezek szerint semmivel sem tudod alátámasztani az LMP-vel kapcsolatos kijelentéseidet. akkor ez nem más mint trollkodás a részedről.

banurr 2010.02.14. 16:09:09

@1.szolo (Ajánljuk magunkat: IDE):
Kösyönöm szépen, de én elég alkoholista vagyok, félpiásan könnyen elküldök bárkit a pics...ba keresetlen szavakkal, erkölcseileg sem állok a helyzet magaslatán, ha összejön egy kis különpénz szó nélkül megcsinálom a melót és elteszem a pénzt, ahelyett, hogy szólnék a főnöknek, hogy van itt egy munka, amit számlára megcsinálhatnánk, hogy a cégnek jó legyen, tehát alkalmatlan vagyok politikusnak

1.szóló · http://ide-oda.blog.hu 2010.02.14. 17:03:00

@banurr:
Némi ellentmondást vélek felfedezni itten:
"erkölcsileg sem állok a helyzet magaslatán, (...)
tehát alkalmatlan vagyok politikusnak"

Mondjuk mi nem is "politikusokat" várunk IDE, hanem valódi népképviselőket, akik a SZABAD mandátumukat arra használnák fel, hogy LEKÖSSÉK magukat IDE, a választóik szolgálatára...

banurr 2010.02.14. 17:08:01

Akkor közszereplőnek, népképviselőnek...
:)

1.szóló · http://ide-oda.blog.hu 2010.02.14. 17:24:54

A mi népképviselőink nem közszereplők, hanem közmunkások...

Rebeka LMP 2010.02.15. 10:20:46

@Surko, @jjulie: Anélkül, hogy az LMP tagjai, vagy akár vezetői anyagi helyzetét itten nyilvánosan boncolgatni kezdeném, jelzem, hogy a "tölgyfa ülőgarnitúrában konyakot kortyolgató" kép igencsak messze áll a valóságtól. Persze különbözőek vagyunk, vannak köztünk, akikre ráillik a "módos értelmiségi" meghatározás, de olyanok is, akik tölgyfa ülőgarnitúrát mégcsak filmen láttak, utálják a konyakot, és panellakásban töltötték az egész gyerekkorukat. Meg olyanok, akik falun nőttek fel, és a szüleik mezőgazdasággal foglalkoztak. Szerintem mondjuk önmagában egyik sem érdem, vagy hátrány, csak szerettem volna árnyalni egy kicsit a képet :)

neminiteneri 2010.02.15. 21:13:03

ez szerintem többet elmond a helyzetről, mint 1000 okos közvéleménykutatás: (lmp blogon olvastam, elnézést, ha már idézte valaki)

„Amúgy itt az emberek tizede nem nyit ajtót, negyede örökre végzett a politikával, fele odaadta a fidesznek, a maradékkal lehet valamit kezdeni. Az mszp-sek rejtőzködnek.”
süti beállítások módosítása